Вибори
12:51 22.09.2020

Депутати пропонують зміни, пов'язані з особливостями виборів під час карантину

3 хв читати
Депутати пропонують зміни, пов'язані з особливостями виборів під час карантину

Народні депутати пропонують внести зміни до Виборчого кодексу та законів України, пов'язані з особливостями організації, підготовки та проведення виборів у період карантину, установленого для запобігання поширенню на території України небезпечних інфекційних захворювань.

Відповідний законопроект №4117 зареєстровано в парламенті, повідомляє сайт Верховної Ради.

У прикінцевих та перехідних положеннях законопроекту зазначається, що виборчі процедури, пов'язані з підготовкою та проведенням виборів у період карантину, запровадженого Кабміном для запобігання поширенню на території України небезпечних інфекційних хвороб, зокрема COVID-19, здійснюються відповідно до Виборчого кодексу та закону України про вибори народних депутатів з урахуванням установлених обмежувальних протиепідемічних заходів та рекомендацій Центральної виборчої комісії.

Законопроект перераховує особливості виборчих процедур у таких умовах.

Зокрема, дільничну виборчу комісію спеціальної виборчої дільниці, що існує на постійній основі в стаціонарному закладі охорони здоров'я, де лікують пацієнтів із COVID-19, утворює відповідна міська чи районна в місті, сільська, селищна виборча комісія не пізніше як за 10 днів до дня виборів.

У законопроекті зазначено, що проведення передвиборної агітації здійснюється з урахуванням обмежувальних протиепідемічних заходів.

Законопроект пропонує заборонити перебування осіб під час карантину в приміщеннях для голосування та приміщеннях виборчих комісій, а також під час голосування виборців за місцем перебування без засобів індивідуального захисту, зокрема респіраторів або захисних масок.

Автори законопроекту пропонують, що члени виборчої комісії в день голосування використовують додаткові засоби індивідуального захисту - захисний щиток чи окуляри, рукавиці, а у разі організації голосування за місцем перебування виборців, хворих на COVID-19 або тих, які перебувають на самоізоляції, також використовують захисний спеціальний одяг на спеціальних виборчих дільницях, створених у стаціонарних закладах охорони здоров'я, де лікують пацієнтів із COVID-19.

У законопроекті зазначено, що опитуванню щодо наявності симптомів захворювання та безконтактній термометрії підлягають усі особи, які заходять до приміщень для голосування, перед входом до таких приміщень, а також усі особи, присутні під час організації голосування виборців за місцем перебування.

"Особа, яка відмовилася від проведення безконтактної термометрії, крім виборців, до приміщення для голосування та проведення голосування виборців за місцем їх перебування не допускається", - йдеться в законопроекті.

Законопроект визначає, що в приміщенні для голосування на виборчій дільниці окремо від інших розташовується спеціально визначена кабіна для таємного голосування та скринька для голосування, де голосують виборці, які мають ознаки респіраторного захворювання або температуру тіла понад 37,2 градусів.

"У день голосування виборець, дотримуючись дистанції в 1 м від члена комісії, знімає засіб індивідуального захисту для ідентифікації членом комісії згідно з документом, який підтверджує особу та громадянство України виборця, після чого такому виборцю видається бюлетень для голосування", - йдеться в законопроекті.

Законопроект також пропонує вдосконалити окремі положення Виборчого кодексу, пов'язані зі змінами адміністративно-територіального устрою України.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Депутати від "Євросолідарності" і "Батьківщини" намагаються скасувати голосування в цілому за законопроект про зміни щодо інституту старост

Посилений карантин із невеликими послабленнями у Львові продовжили до 4 травня - Садовий

Влада розробляє протиепідемічні заходи на Великдень, продовження карантину в Києві залежатиме від ситуації з захворюваністю - мер

Чернівецька область готується до послаблення карантинних обмежень - Степанов

Кличко закликав Раду ухвалити зміни до законодавства у сфері охорони культурної спадщини

Рада на півроку продовжила пільгове розмитнення авто на єврономерах

ВР має намір удосконалити процедуру діяльності КС

ВР у першому читанні схвалила законопроект про позбавлення волі за недостовірне декларування

До ВР поки що не надходили пропозиції від президента або уряду щодо законопроекту про розширення списку осіб, проти яких можна впроваджувати санкції, - Разумков

Чернівецька та Львівська області можуть вийти з "червоної" зони вже наступного тижня - KSE

ОСТАННЄ

Суд скасував постанову ОВК №87 про визнання виборів недійсними ще на одній дільниці - "Опора"

Суд визнав незаконним перерахунок голосів на двох дільницях на 87 окрузі в Прикарпатті - Шевченко

"Слуга народу" закликає правоохоронців дати оцінку порушенням на 87 окрузі в Прикарпатті

"ОПОРА" вимагає розслідувати можливі фальсифікації на 87 окрузі у Прикарпатті

На окрузі №87 в Івано-Франківській області на довиборах до парламенту переміг Вірастюк

На Прикарпатті планують перерахувати голоси ще на 16 дільницях - Вірастюк

Депутати "Слуги народу" заявили про фальсифікацію на одній з виборчих дільниць на Прикарпатті

Арахамія припустив, що результат довиборів у ОВК №48 буде оголошено в ніч на п'ятницю

На окрузі №87 в Івано-Франківській області мінували одну з виборчих дільниць

На 87 окрузі в Івано-Франківській області Шевченко обігнав Кошулинського, але лідирує Вірастюк

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА