Інтерфакс-Україна
15:16 26.03.2025

НАБУ і САП скерували до суду справу про заволодіння понад 13,8 млрд грн коштів "Укрнафти"

2 хв читати
НАБУ і САП скерували до суду справу про заволодіння понад 13,8 млрд грн коштів "Укрнафти"

Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) і Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) відправили на лаву підсудних сімох учасників заволодіння майном та коштами ПАТ "Укрнафта" на суму понад 13,8 млрд грн.

"Як встановило слідство, у 2015 році в аукціонах ПАТ "Укрнафта" з продажу нафти переможцями визнали низку ТОВ, з якимитовариство уклало договори купівлі-продажу та у повному обсязі поставило сировину на суму понад 10,7 млрд грн", - повідомило НАБУ на сайті.

Пояснюється, що такі дії було здійснено всупереч відповідній урядовій постанові, за якою постачання нафти мало провадитися лише після повної оплати замовником. Надалі незаконно отриману продукцію було перероблено на Кременчуцькому НПЗ, а виготовлені нафтопродукти було реалізовано на АЗС по всій країні.

Окрім того, у липні 2015 року "Укрнафта" уклала 70 договорів купівлі нафтопродуктів з іншим ТОВ з термінами постачання до кінця 2015 року, оплативши авансом їх вартість у сумі понад 3,06 млрд грн. Пізніше було укладено додаткові угоди, якими терміни поставки було продовжено до кінця 2018 року, однак "Укрнафта" нафтопродукти так і не отримала. Як встановили детективи, витрачені кошти було виведено за кордон на рахунки низки офшорних компаній.

"Таким чином, загальна сума майна та коштів, якими заволоділи за двома епізодами, перевищує 13,8 млрд грн", - наголосили в НАБУ.

Серед обвинувачених - екс-голова правління "Укрнафта", екс-заступниця керівника управління з продажу нафти, газу та продуктів нафто- і газопереробки, екс-керівниця відділу контролю за обліком та поставками нафти і нафтопродуктів та колишні директори чотирьох комерційних підприємств.

У 2015 році посаду в.о. голови правління "Укрнафти" обіймав Олексій Кущ.

Як нагадали в НАБУ, за матеріалами кримінального провадження бюро домоглося через суд анулювання 60 угод майже на 3 млрд грн, укладених між "Укрнафтою" і однією з компаній-постачальниць нафтопродуктів - ТОВ "Котлас".

Окрім того, завдяки розслідуванням НАБУ і САП, "Укрнафті" вже було відшкодовано 5,4 млрд грн: ці кошти надійшли в погашення боргу, який виник внаслідок протиправних дій низки осіб.

За даними слідства, компанії, з якими укладалися договори постачання нафти, пов’язані з компаніями так званої групи "Приват".

"Укрнафта" - найбільша нафтовидобувна компанія України, є оператором національної мережі АЗС. У березні 2024 року компанія вступила в управління активами Glusco і загалом оперує 544 АЗК - 461 власними і 83 в управлінні.

Найбільшим акціонером "Укрнафти" є НАК "Нафтогаз України" з часткою 50%+1 акція. У листопаді 2022 року ставка Верховного головнокомандувача ЗСУ ухвалила рішення про передачу державі частки корпоративних прав компанії, що належали приватним власникам, якою наразі управляє Міноборони.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Дитячі літні табори в Криму можуть бути використані РФ для запобігання українським атакам по військових об'єктах окупантів – ISW

Білл Гейтс збирається витратити 99% своїх статків на благодійність

США і Росія вивчають шляхи відновлення поставок російського газу до Європи – ЗМІ

США закликають до, в ідеалі, 30-денного безумовного припинення вогню – Трамп після розмови з Зеленським

Росія не може розраховувати, що їй віддадуть територію, яку вона ще навіть не завоювала – Венс

Україна розраховує на інтеграцію своєї оборонної промисловості в європейський ОПК – Умєров

Привітали ратифікацію Верховною Радою угоди про економічне партнерство – Зеленський про телефонну розмову з Трампом

Проросійський лідер першого туру президентських виборів в Румунії хоче від України компенсації за переданий "Патріот" – ЗМІ

Президент Німеччини звинуватив Росію у поширенні історичної брехні, а США у зламі цінностей

З початку доби Сили оборони відбили 154 ворожих атак - Генштаб

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА