Інтерфакс-Україна
17:39 17.07.2025

Голова МКС: Через Римський статут Україна приєднується до спільноти країн, які прагнуть припинити безкарність за найсерйозніші злочини

2 хв читати

Міжнародний кримінальний суд (МКС) в четвер в Гаазі (Нідерланди) провів церемонію привітання України в якості держави-учасниці Римського статуту Суду.

"Міжнародний кримінальний суд вітає Україну як нову державу-учасницю. Сьогодні, 17 липня 2025 року, Міжнародний кримінальний суд провів церемонію в резиденції Суду в Гаазі (Нідерланди), щоб привітати Україну як 125-ту державу-учасницю Римського статуту", - йдеться в повідомленні на сайті МКС в четвер.

Згідно з повідомленням, під час церемонії голова МКС суддя Томоко Акане вручила послу України в Нідерландах Андрію Костіну спеціальне видання Римського статуту як символ відданості верховенству права.

За інформацією Суду, церемонія відбулася у присутності президента Асамблеї держав-учасниць, низки суддів МКС, представників Офісу прокурора, Секретаріату, Цільового фонду для жертв та посольств держав-учасниць, акредитованих у Нідерландах.

"Приєднавшись до Римського статуту, Україна приєднується до спільноти країн, які прагнуть припинити безкарність за найсерйозніші злочини, що викликають занепокоєння міжнародної спільноти", - цитує МКС голову Суду.

"Сьогодні ми піднімаємо прапор України тут, у МКС, як 125-та держава-учасниця Римського статуту. Наш прапор є символом нації, яка цінує мир, справедливість, гідність та свободу. Це також прапор народу, який пережив і продовжує переживати неймовірні труднощі, але ніколи не відмовлявся від ідеї, що закон, а не насильство, має керувати нашим спільним світом", - сказав Костін.

25 жовтня 2024 року Україна офіційно передала на зберігання документ про ратифікацію Римського статуту МКС, і Статут набув чинності 1 січня 2025 року. Україна стає 125-ю державою-учасницею, яка приєдналася до Статуту, і 20-ю державою зі східноєвропейської групи, яка зробила це.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Зеленський: Готуємо новий обмін, Умєров очолить українську делегацію на наступному етапі переговорів із Росією

Ворог продовжує атаки по цивільній інфраструктурі Сумщини

Зеленський: Антикорупційна інфраструктура працюватиме — без російських впливів і зі справедливістю

МЗС Німеччини прокоментувало законопроєкт щодо НАБУ і САП: незалежність антикорупційних органів залишається ключовою для реформ в Україні

Втратити довіру суспільства легко через одну суттєву помилку керівництва – єврокомісар Кубілюс про події в Україні

Генпрокурор про масові акції в Україні: якщо не порушується закон – чому б і ні

Голова СБУ: казати, що кримінальні справи стали підставою для законодавчих змін щодо САП і НАБУ – це маніпуляції

Генпрокурор: ми будемо однією сім'єю із САП, справу Чернишова У НАБУ не заберу – обіцяю в очі

НАБУ і САП подякували українцям за підтримку: Боротьба триває!

МакФол вважає, що Зеленський не мав підписувати закон про обмеження незалежності НАБУ/САП, Моббз назвала це рішення вкрай несвоєчасним

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА