Інтерфакс-Україна
18:23 05.04.2025

Україна повернула ще 45 українців з тимчасово окупованої території та РФ, найстаршій 93 років

2 хв читати
Україна повернула ще 45 українців з тимчасово окупованої території та РФ, найстаршій 93 років

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець повідомив, що Україна повернула ще 45 громадян з тимчасово окупованої території та РФ, найстаршій з них 93 років.

"Завдяки злагодженій роботі Офісу Омбудсмана України, держорганів, гуманітарних організацій і міжнародних партнерів вдалося забезпечити безпечне повернення 45 громадян України з ТОТ, а також з територій РФ та РБ", - написав він в телеграмі.

Лубінець зазначив, що серед евакуйованих - особи, які потребували особливих умов для безпечного переміщення. Зокрема, маломобільні та тяжкохворі громадяни, які не мали фізичної можливості самостійно залишити окуповані території.

За його словами, 10 громадян потребували невідкладного лікування, мали тяжкі хронічні захворювання. Також для 23-х осіб була організована евакуація із залученням спеціалізованого транспорту та медичного супроводу. 

"Для багатьох із них це стало єдиною можливістю уникнути небезпеки, пов’язаної з обмеженням прав, недостатнім доступом до медичної допомоги, тиском і ризиком для життя з боку окупаційних адміністрацій", - наголосив омбудсмен.

За словами Лубінця, переважна більшість повернутих - особи похилого віку. Найстаршій громадянці - 93 роки. Окрім цього, повернуто українців, які потребували правової підтримки та супроводу, адже втратили особисті документи та не мали можливості самостійно перетнути кордон.

"Зауважу, що частина українців, які вже на підконтрольній території України, зазнавали переслідувань з боку окупаційних адміністрацій. Зокрема, родина, батька якої викрали окупанти й піддавали катуванню, внаслідок чого він загинув", - підкреслив омбудсмен.

Лубінець додав, що виїзд із окупованих територій - це порятунок від системного тиску, загрози для життя та здоров’я цивільних.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Голова НКЕК Олександр Животовський залишив посаду

Напередодні Дня Києва вчинена спроба блокування Музея на Поштовій площі

Генштаб ЗСУ: Заяви ворога про нібито завершення бойових дій у Курській області "не відповідають реальній обстановці"

Рютте про запрошення Зеленського на саміт НАТО: почекайте на оголошення програми

Ми маємо говорити з Путіним, щоб завершити війну, час і місце для відповідальності за воєнні злочини будуть пізніше – Рубіо

Київрада розгляне додаткове фінансування критично важливих міських проєктів

В Європі продовжує діяти російська мережа агентів і "культурних" організацій, направлених на поширення пропаганди про Захід та Україну – ЗМІ

Шмигаль вважає погодження ЄС створення механізму SAFE надзвичайно потрібним й нагальним рішенням

За моніторинг та зрив західної військової підтримки України у ГРУ РФ відповідає спецпідрозділ хакерів – Міноборони Нідерландів

Протягом року реформа системи розміщення МАФів охопить усі райони Києва

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА