Інтерфакс-Україна
20:36 06.05.2025

Мер Надвірної ініціює націоналізацію "Нафтохіміка Прикарпаття" через екозагрозу його очисних споруд

2 хв читати

Голова Надвірнянської міської ради Зіновій Андрійович ініціює націоналізацію ПАТ "Нафтохімік Прикарпаття" через загрозу екологічної катастрофи у зв’язку з ризиками роботи очисних споруд, які перебувають у власності підприємства.

"Хочу наголосити, що ми надіслали лист на засідання Конгресу місцевих і регіональних влад при президентові України щодо націоналізації заводу "Нафтохімік Прикарпаття", – написав Андрійович у своєму Facebook у вівторок за результатами засідання Конгресу в Івано-Франківській області 5 травня.

Мер пояснив, що питання ризиків роботи очисних споруд дуже актуальне, оскільки щодня понад 6000 м³ стоків перекидаються з Надвірної на біологічну переробку, і у випадку їхньої зупинки усі неочищені стоки потрапляють у річку Ворону, далі – в Дністер, а звідти – в Чорне море.

Водночас Андрійович акцентував, що з січня цього року підприємство, 74% акцій якого належить приватним акціонерам, взагалі не фінансується.

За його словами, місцева влада робить все можливе, щоб підтримувати роботу очисних споруд, а також працює над будівництвом нових, для чого відвела земельну ділянку площею 6 га та зробила пакет кошторисної документації.

Втім, мер зазначає, що вартість нових очисних споруд становить 300 млн грн, і це непідйомне навантаження як для громади, так і для області.

Він додав, що місцева влада неодноразово зверталася з питання роботи очисних споруд до уряду, народних депутатів, міністерств енергетики та економіки, а також до Офісу президента. Також, за його словами, питання оперативно розглянули на комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

"Закликаю усі гілки влади долучитися до вирішення цієї надзвичайно важливої проблеми", – резюмував Андрійович.

Згідно з інформацією в "Прозоро.Продажі", на 12 травня запланований черговий приватизаційний аукціон з продажу 26% акцій "Нафтохімік Прикарпаття". Стартова ціна – 426,46 млн грн. Попередні продажі не відбулися.

Як повідомлялося, сумарний дохід підприємства за перше півріччя 2024 року становив - 47,072 млн грн, у 2023 році - 114,814 млн грн, у 2022 році - 265,56 млн грн, у 2021 році - 2 млрд 179,486 млн грн.

Середня кількість співробітників на літо 2024 року - 522.

"Нафтохімік Прикарпаття" має у своєму розпорядженні резервуари для приймання та зберігання нафти, а його потужності з первинної переробки нафти простоюють понад 10 років, виробництво нафтопродуктів не здійснюється.

У звіті керівництва "Нафтохімік Прикарпаття" за третій квартал 2024 року зазначено, що реконструкцію та модернізацію підприємства зупинено у зв'язку з фінансовою кризою, хоча й проводяться роботи з підтримання технологічного обладнання в робочому стані, вчасно виплачується заробітна плата.

"Нафтохімік Прикарпаття" контролює група компаній, пов'язаних з ексакціонерами ПриватБанку, яким належить понад 70% акцій товариства, держава в особі Фонду держмайна України - 26% акцій.

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

В печерах Лаври відбулася молитва предстоятеля ПЦУ Епіфанія - в.о. гендиректора

Генпрокурор: Якщо вам допоможе - можу розписатися кров’ю, що не зловживатиму повноваженнями

Україна може не отримати анонсовані Трампом Patriot до весни 2026 року – ЗМІ

Українська делегація прибула до Стамбула

Мешканець Харківщини отримав понад 600 тис. грн з бюджету за псевдоруйнування

ГУР попереджає про можливі провокації з боку РФ у зв'язку з законом щодо НАБУ/САП та закликає до виваженості в оцінках і діях

Поліцейські Херсонщини вивезли з-під обстрілів літню жінку, тіло її померлого сина та ще одну жінку, поранену через підрив на міні

НАБУ завершило слідство за підозрою про заволодіння 9,2 млрд грн ексвласником ПриватБанку Коломойським

Президентка Єврокомісії контактувала з Зеленським щодо закону про НАБУ і САП, попросила український уряд надати пояснення

Завершено слідство у справі голови АМКУ Кириленка

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА