Інтерфакс-Україна
10:25 10.12.2025

Чиновник Міноборони та двоє працівників "Укрспецторгу" організували продаж списаних військових кораблів

2 хв читати
Чиновник Міноборони та двоє працівників "Укрспецторгу" організували продаж списаних військових кораблів
Фото: Нацполіція

Правоохоронці викрили схему продажу списаних військових кораблів зі збитками державі у понад 900 тис. грн, повідомляє Національна поліція України.

"Правоохоронці встановили, що один із посадовців Міністерства оборони України разом із двома представниками уповноваженого підприємства ДСП "Укрспецторг" організували незаконний продаж шести морських суден, списаних із балансу Військово-морських сил ЗСУ через причину незадовільного технічного стану та застарілості, що підлягали утилізації у встановленому законом порядку", - йдеться у повідомленні на сайті відомства у середу.

За даними слідства, головний фігурант, перебуваючи на посаді начальника відділу утилізації військового майна Міноборони та маючи доступ до документів і процедур списання, використав службове становище, щоб обійти встановлені правила утилізації списаного майна. А саме – створив умови для продажу суден конкретній комерційній структурі. Йдеться про шість списаних кораблів, зокрема "Фастів", "Євпаторія", "Борщів" та інші.

"План зловмисників полягав у тому, що замість передбаченої законодавством процедури утилізації суден, їх штучно перевели в найнижчу категорію для реалізації як металобрухт. Після цього фігуранти забезпечили занижену оцінку вартості кораблів та формальний конкурс, переможцем якого заздалегідь обрано конкретну приватну фірму. Вартість металу навмисне зменшили у кілька разів порівняно з ринковою, що дало можливість покупцю отримати значну економічну вигоду", - зазначається у повідомленні.

У результаті, обране спільниками підприємство отримало неправомірну вигоду, а державі завдано збитків на понад 900 тисяч гривень.

За процесуального керівництва Київської спеціалізованої прокуратури у сфері оборони всім трьом учасникам схеми слідчі повідомили про підозри за ч. 2 ст. 364 Кримінального кодексу України – зловживання службовим становищем, вчинене за попередньою змовою групою осіб, що спричинило тяжкі наслідки.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Посол Швейцарії про корупційний скандал в Україні: Ключовим є розкриття справ, щоб зберегти довіру інвесторів

Зеленський обговорив з маршалком Сейму Польщі оборонну співпрацю і питання історичної пам’яті

Бюджет на другий конкурс пропозицій з відновлення України для швейцарський компаній було подвоєно через великий інтерес - посол

Міносвіти залучило $30 млн на розвиток дошкільної освіти в межах "First Steps Forward"

Коордштаб: Понад третина військовополонених з російського боку, які перебувають в Україні, - не росіяни

Всі 109 звільнених білоруських політв’язнів доставлені до Польщі та Литви

В листопаді зафіксовано 169 осіб, які поширювали російську пропаганду в країнах Європи, - ГУР

Умєров і Гнатов вестимуть консультації в США за участі європейських партнерів

Швейцарія уважно стежить за обговореннями в ЄС і Британії щодо можливості використання активів РФ – посол

Україна та США опрацьовують питання співпраці у сфері безпілотних систем – Міноборони

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА