Інтерфакс-Україна
08:45 19.04.2025

Трамп оголосив більше національних надзвичайних ситуацій, ніж будь-який інший президент за перші 100 днів

1 хв читати
Трамп оголосив більше національних надзвичайних ситуацій, ніж будь-який інший президент за перші 100 днів

За перші 100 днів на посаді президент Трамп оголосив більше національних надзвичайних ситуацій, ніж будь-який інший президент в історії США, повідомляє Axios.

"Ці кроки дозволили йому безпосередньо впливати на політику, обходити Конгрес і реалізувати свою програму. Трамп використав це право для введення найбільших за століття тарифів, прискорення видобутку енергоресурсів та створення мілітаризованої зони на південному кордоні", - йдеться в повідомленні.

Це викликало занепокоєння правозахисників, які вважають, що такі дії можуть порушити конституційний баланс влади.

Згідно з Законом про національні надзвичайні ситуації 1976 року, президент може оголосити надзвичайний стан без підтвердження конкретної загрози або схвалення Конгресу. Це дозволяє йому швидко діяти, але, на думку критиків, створює небезпеку зловживань.

Трамп неодноразово використовував цей механізм для реалізації своїх ініціатив, зокрема, для запровадження тарифів та депортації мігрантів.

Хоча ці дії підтримують його прихильники, вони викликають побоювання щодо можливого зосередження влади в руках виконавчої гілки уряду.

Попри критику, Трамп стверджує, що використовує повноваження Конституції для відновлення сили Америки, що, на його думку, залишила попередня адміністрація.

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Газопостачання у понад 8 тис. абонентів відсутнє внаслідок повітряної атаки РФ у Київській області

Кіберкорпус ГУР заблокував паливні картки у РФ та "поклав" десятки ворожих онлайн-ресурсів - джерела

У найближчі дві доби в Україні очікуються короткочасні дощі та грози

ВАКС відмовив НАБУ у здійсненні розслідування у справі голови ВС без участі Жеваго – адвокати бізнесмена

"Укрнафта" і "ТОКА" відкрили першу спільну зарядну станцію для електромобілів у Хмельницькому

Енергетики заживили більшу частину знеструмлених внаслідок масованої атаки 7 вересня споживачів – "Укренерго"

ДБР розслідує смертельну ДТП у Києві за участю військового авто

Київська влада відхилила петицію про звільнення директорки департаменту охорони культспадщини КМДА

Свириденко з міністрами показали керівникам дипмісій пошкоджені російською атакою поверхи будівлі Кабміну

Фонд "Житло для ВПО" з фіндопомогою від польської Dom Development реконструював житло під Вінницею

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА