Інтерфакс-Україна
04:13 03.06.2025

Прем'єр-міністр Польщі звернеться за вотумом довіри уряду і готує "аварійний план" на випадок конфронтації з новообраним президентом – ЗМІ

1 хв читати

Прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск виголосив в понеділок заяву щодо планів роботи уряду в умовах переходу президентських повноважень до Кароля Навроцького, повідомляє канал TVN24.

"Відповідно до конституції і власного сумління буднмо співпрацювати з новим президентом де лишень це необхідно й можливо", - сказав голова уряду.

Туск запевнив, що "аварійний план на випадок складного співіснування (з президентом – ІФ-У) готовий" і що, якщо новообраний президент проявить волю до співпраці "це буде позитивна несподіванка, на яку уряд відповість з повною щирістю".

Прем'єр-міністр підкреслив, що уряд "буде вносити законопроекти, які вже готові, але буде керувати і приймати рішення, якщо буде потрібно, в тому числі і з президентом, який буде намагатися блокувати хороші зміни". "Ми вже маємо досвід", - додав він.

Водночас він наголосив, що реалізація "аварійного" плану дій вимагатиме єдності й мужності від правлячої коаліції і "першим випробуванням буде вотум довіри, по який я звернуся до Сейму найближчим часом".

Джерело: https://tvn24.pl/polska/wybory-prezydenckie-wygral-karol-nawrocki-oswiadczenie-donalda-tuska-premier-o-planie-awaryjnym-st8493141

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

ГУР завдало удару по нафтопереробному заводу "Саратоворгсинтез" у Саратовській області РФ — Генштаб

Генштаб ЗСУ підтвердив ураження корпусу Іжевського заводу "Купол" у РФ після удару СБУ

В межах ініціативи Bring Kids Back UA повернули двох українських підлітків із окупованих територій — Єрмак

В Офісі Президента відбулася зустріч із делегацією ОБСЄ щодо підтримки України

Глави МЗС України та Німеччини відвідали Одеський порт, обговорили наслідки ударів РФ, ППО та продовольчу безпеку

Мирна мешканка постраждала внаслідок атаки російського дрона на Купʼянщині — прокуратура

РФ ймовірно стратила українського полоненого — Омбудсман

Зеленський анонсував нові рішення РНБО щодо санкцій

Україна готується до зустрічей у Європі, зокрема Данії - Зеленський

У результаті російського удару по Гуляйполе загинув командир 110-ї окремої механізованої бригади - Зеленський

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА