Інтерфакс-Україна
16:46 08.07.2025

Асоціація ЄБА проти диференційованих коефіцієнтів до залізничних тарифів у напрямку портів

2 хв читати

Бізнес виступає проти намірів АТ "Укрзалізниця" запровадити диференційовані підвищувальні коефіцієнти для розрахунку тарифів на вантажні перевезення у напрямку окремих морських портів, повідомляє Європейська бізнес асоціація (ЄБА) на сайті у вівторок.

"Бізнес вважає цю ініціативу необґрунтованою та такою, що може зашкодити українським експортерам й економіці загалом", - пояснюється у повідомлені Європейської бізнес -асоціації.

Зазначається, що на думку компаній-членів комітету з логістики асоціації, реалізація такої ініціативи буде суперечити принципам рівного доступу до інфраструктури та створюватиме ризики недотримання антимонопольного законодавства.

У тексті вказується, що закон України "Про природні монополії" передбачає формування тарифів за прозорими та об’єктивними критеріями, а не лише на основі напрямку перевезення. Зокрема, згідно зі статутом залізниць України, споживачами послуг із перевезення вантажів є вантажовідправники, а не морські порти.

Таким чином, на думку компаній-членів комітету тарифна політика має базуватись на принципах рівного доступу для всіх вантажовідправників, а не на спробах адміністративно "вирівнювати" умови між портами.

Бізнес також наголосив, що така ініціатива може вповільнити євроінтеграцію транспортної галузі та знизити конкурентоспроможність українського експорту, особливо аграрної продукції.

"Такі ініціативи викликають занепокоєння з огляду на вже ухвалені рішення щодо формування тарифних відстаней до Одеського та Чорноморського портів. Наразі поїзди спрямовують довшим маршрутом, що вже збільшило вартість залізничних перевезень і підвищило кінцеву ціну експортної продукції", - зазначається у повідомлені ЄБА.

У тексті асоціація наполягає на збереженні тарифів прозорими, справедливими, економічно обґрунтованими та такими, що відповідають реальним витратам.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Терор РФ проти України вийшов на новий рівень, заявляє глава МЗС Австрії

РФ вночі атакувала транспортну інфраструктуру Кременчука, намагаючись пошкодити переправу через Дніпро, рух автомобілів відновлено

Трамп зробив останнє попередження ХАМАС

Зустріч із Трампом на Алясці дала Путіну те, що він хотів – Зеленський

На честь Дня воєнної розвідки України Москву "прикрасили" листівками з написом "відповідальність неминуча" - джерело

Петиція до Кабміну про гідний рівень оплати праці педагогам набрала 25 тис. голосів

Робота з ліквідації наслідків ворожої атаки в Києві продовжиться зранку понеділка, двоє загиблих та 20 постраждалих

Зеленський анонсував зустріч у форматі "Рамштайн" наступного тижня

Унаслідок ворожого мінометного обстрілу Куп’янська поранено 6-річну дитину

У Харкові внаслідок зіткнення мотоциклістів постраждали троє пішоходів

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА