Інтерфакс-Україна
20:28 31.10.2025

Раді пропонують ухвалити закон про відстрочку від мобілізації військовослужбовцям, які рік служили по контракту "18-25" - нардеп

2 хв читати
Раді пропонують ухвалити закон про відстрочку від мобілізації військовослужбовцям, які рік служили по контракту "18-25" - нардеп

Парламентський комітет  з питань національної безпеки, оборони та розвідки  рекомендував Верховній Раді ухвалити у цілому законопроєкт про відстрочку від мобілізації військовослужбовцям, які рік служили по контракту "18-25", повідомила член комітету Ірина Фріз (фракція "Європейська солідарність").

"На засіданні комітету розглянули законопроєкт №13574 про внесення зміни до статті 23 закону  "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" щодо надання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації деяким категоріям громадян. Рекомендували парламенту ухвалити законопроєкт у цілому", - розповіла Фріз агентству "Інтерфакс-Україна".

За словами народної депутатки,  законопроєкт регламентує  право на отримання відстрочки  військовослужбовцям, які підписали контракти за експериментальною програмою уряду у віці від 18-25 років та протягом року служили у лавах ЗСУ. Вона нагадала, що чинними нормами закону "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" для цієї категорії осіб відстрочка не передбачена, а термін дії контрактів, укладених на один  рік незабаром спливе. 

"Відповідно до положень законопроєкту, військовозобов’язані, які не висловили бажання продовжити контракт, отримають відстрочку  на термін 12 місяців. Після спливу цього строку їх зможуть призвати на службу", - зазначила Фріз.

Вона також розповіла, що пропонувала членам комітету надати цієї категорії осіб можливість на відстрочку на термін не 12 місяців, а до досягнення 25-річного віку. На думку Фріз, таке правове врегулювання відповідало б принципу рівності, враховуючи, що згідно з законом особи до 25 років не підлягають призову під час мобілізації.

Фріз додала, що законопроєкт Верховна Рада розгляне на наступному тижні.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Ветеран Kraken з ампутацією представляє Україну на чемпіонаті світу з джиу-джитсу

Федоров: РФ застосовує дальнобійні оптоволоконні дрони для загрози українській логістиці

ЗСУ представили наукове дослідження протистояння російській агресії

Американська компанія Carlyle вивчає можливість купівлі закордонних активів "ЛУКОЙЛ" - ЗМІ

В Україні запрацював Єдиний центр ідентифікації тіл загиблих — МВС

Поки конкретики по кандидатурах на посаду глави Міненерго немає – Герус

Через проблеми з реєстрацією власності тисячі українців можуть втратити компенсацію — омбудсман

Мерц попросив Зеленського стримати потік молоді з України

Кабмін погодив залучення 100 млн євро гранту від Франції на відновлення інфраструктури у 2026-2027 роках

Україна має намір приєднатися до Комітету ОЕСР з питань політики регіонального розвитку

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА