Інтерфакс-Україна
13:14 28.12.2024

Україна прийняла першу партію скрапленого природного газу зі США - глава ОП

1 хв читати
Україна прийняла першу партію скрапленого природного газу зі США - глава ОП
Фото: https://dtek.com/media-center/news/ukraine-dtek-first-lng-shipment-us/

Україна вперше отримала 100 млн куб. м скрапленого природного газу зі США через Грецію, повідомив керівник Офісу президента України Андрій Єрмак у суботу.

"Це не просто вантаж – це стратегічний крок. Попри намагання Росії зруйнувати нашу енергетичну систему під час війни, ми здобули ще одну перемогу на енергетичному фронті", - написав він у телеграмі.

Єрмак зазначив, що цей газ прийняла компанія "ДТЕК" у грецькому терміналі СПГ, "демонструючи високий рівень міжнародної співпраці".

Наголошується, що угода з американською компанією Venture Global діє до 2026 року, що забезпечить "стабільність і впевненість у завтрашньому дні для мільйонів українців".

"Україна успішно інтегрується у глобальний енергетичний ринок. Дякую нашим міжнародним партнерам за підтримку і довіру. Разом ми звільняємо світову енергосистему від російського шантажу", - резюмував Єрмак.

Раніше повідомлялося, що енергохолдинг ДТЕК прийняв першу партію скрапленого природного газу (LNG) зі Сполучених Штатів після того, як судно з ним пришвартувалося в Греції. Партія близько 100 млн куб. газу або 1 ТВт*год енергії на борту Gaslog Savannah прибула на СПГ-термінал Ревітуса у п'ятницю вранці. D.Trading, європейська торгова дочірня компанія "ДТЕК", викупила весь вантаж.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Участь у розмові із закликом до 30-денного припинення війни взяли більше 20 лідерів Коаліції охочих

Учасники зустрічі коаліції охочих у Києві провели розмову з Трампом, Україна готова до 30-денного припинення вогню з 12 травня– Сибіга

Премʼєр-міністр Данії взяла участь онлайн у зустрічі "коаліції охочих"

Міжнародні аудитори сертифікували екопрограми "ДТЕК Мережі"

Шість посадовців матеріально-технічного забезпечення Нацгвардії відсторонені від посад - МВС

Єрмак опублікував фото зустрічі європейських лідерів у Києві з підписом "Історичні моменти"

Прохолодна, дощова погода збережеться в Україні найближчими днями

Петиція проти обʼєднання Департаменту освіти та Департаменту молоді та спорту КМДА набрала необхідні голоси

Фон дер Ляєн: 30-денне припинення вогню має бути реалізоване без жодних попередніх умов, інакше – жорсткі санкції

Резервів потужності ТЕС в Україні наразі достатньо для покриття попиту на е/е в умовах ремонтів на АЕС – ексміністерка енергетики

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА