Інтерфакс-Україна
20:08 03.10.2025

Французький журналіст-фотограф Лаллікан загинув внаслідок удару ворожого дрона під Дружківкою

2 хв читати
Французький журналіст-фотограф Лаллікан загинув внаслідок удару ворожого дрона під Дружківкою

Удар російського дрона забрав життя французького журналіста-фотографа Антоні Лаллікана (Antoni Lallican), український фотограф видання Kyiv Independent Григорій Іванченко отримав порання, повідомляється на сторінці 4 окремої важкої механізованої бригади у Facebook.

"Внаслідок прицільного удару ворожого fpv-дрона загинув французький журналіст-фотограф Антоні Лаллікан. Разом з ним на місці працював журналіст та фотограф видання Kyiv Independent, член Української Асоціації професійних фотографів Григорій Іванченко. Він отримав поранення, наразі його стан стабільний. Обидва журналісти були в засобах індивідуального захисту, та на їх бронежилетах були знаки розпізнавання - напис "PRESS", - йдеться у повідомленні.

В 4 ОВМБр наголосили, що ворог вчергове цинічно порушув норми міжнародного гуманітарного права, і що РФ "робить все задля того, аби світ не знав правду". В повідомленні не уточнюється, де саме сталася трагедія.

За даними ЗМІ, це сталося поблизу міста Дружківка Донецької області, яке знаходиться приблизно в 15 км від лінії бойового зіткнення.

Як повідомлялося, дані моніторингу російських злочинів, що здійснює Інститут масової інформації (ІМІ) з першого дня повномасштабного вторгнення РФ, свідчать, що за три роки і сім місяців РФ скоїла 847 злочинів проти журналістів та медіа в Україні. Зокрема, за серпень-вересень ІМІ зафіксував шість злочинів проти медіа та журналістів, які скоїла РФ: це випадки поранень журналістів, пошкоджень офісів медіа, юридичного тиску. У вересні стало відомо про загибель трьох медійників, які захищали країну в лавах ЗСУ.

Загалом 111 медійників загинуло з початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну станом на 25 вересня, 12 з них — під час виконання професійних обов’язків.

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Цьогоріч 12 кліриків УПЦ (МП) отримали підозри за пособництво державі-агресору

Опубліковано перелік перших верифікованих суботніх й недільних шкіл за кордоном

СБУ спростовує інформацію про можливість оголошення підозри керівнику САП

Інформація про влучання у пасажирський потяг на Чернігівщині не відповідає дійсності – "Укрзалізниця"

Постачання ракет Tomahawk Україні стало б дуже сильним сигналом для Москви - глава МЗС Естонії

Рада призначила виплати на лікування військовим, звільненим з полону

Окупанти скинули на Слов'янськ 2 авіабомби, 6 жителів поранені

РФ останніми атаками знищила більше половини українського газовидобутку – Bloomberg

Рада дозволила Держспецслужбі транспорту будувати військові та спецоб’єкти

Встановлено особу російського командира, який віддав наказ розстріляти цивільних у Куп'янську

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА