Інтерфакс-Україна
11:43 04.06.2020

"Нафтогаз" візьме участь у конкурсі з відбору постачальника останньої надії на газовому ринку для населення

2 хв читати
"Нафтогаз" візьме участь у конкурсі з відбору постачальника останньої надії на газовому ринку для населення

"Нафтогаз України" візьме участь у конкурсі з відбору постачальника останньої надії (ПОН) на газовому ринку для населення, повідомив голова ТОВ "Газопостачальна компанія "Нафтогаз України" Максим Рабінович.

"Ми як група "Нафтогаз" теж братимемо участь у конкурсі. Ми хочемо стати постачальником останньої надії, у нас для цього є всі необхідні ресурси. Це не той "солодкий пиріг", за який хочеться битися, але ми як державна компанія розуміємо, що робота нового ринку дуже сильно залежатиме від ПОН, тому і готові ним бути", - сказав він в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна".

За його словами, відбір ПОН є обов'язковою умовою для відкриття роздрібного ринку. Принципи його роботи має затвердити НКРЕКП, а проведення відкритого конкурсу має забезпечити Міністерство енергетики.

"Поясню важливість цього елементу ринку. Ніхто не повинен залишитися без газу. Нині в рамках ПСО газзбути не мають права відмовити людині в постачанні газу. Під час переходу до ринку постачальники можуть не захотіти працювати з клієнтом, який не оплачує рахунки або робить це не регулярно. Або клієнт хоче піти від збуту, але ще не вирішив до кого. Але навіть такий клієнт не повинен залишитися без газу, тому і з'являється ПОН. На 60 днів він приймає будь-якого клієнта. За цей період споживач має можливість знайти постачальника, який постачатиме йому газ", - зазначив топ-менеджер "Нафтогазу".

Рабінович вважає, що роль ПОН зможуть взяти на себе або державна компанія, або великі приватні гравці.

"Роль ПОН - досить непроста, цьому учаснику ринку необхідно буде швидко знайти дані клієнта, який до нього прийде (нагадаю, що ці дані зараз є тільки у поточного постачальника клієнта), виставити рахунок, а через 60 днів домогтися оплати за цим рахунком. Відповідно, ПОН повинен мати необхідний ресурс - і газ, і кошти. Плюс він має бути досить розвиненою компанією, щоб швидко працювати і з клієнтом, і з операторами, і вести претензійно-позовну роботу", - пояснив він.

Як повідомлялося, відкриття ринку природного газу для побутових споживачів було заплановано з 1 травня 2020 року, але у зв'язку з впровадженням карантину через поширення вірусу COVID-19 терміни було перенесено на два місяці - з 1 липня.

"Нафтогаз України" об'єднує найбільші нафтогазовидобувні підприємства країни. Група є монополістом зі зберігання природного газу в підземних сховищах і транспортування нафти трубопровідним транспортом територією країни.


Повністю інтерв'ю буде розміщено на головній сторінці сайту агентства "Інтерфакс-Україна" www.interfax.com.ua

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

ЄІБ може вкласти EUR15 млн в Ukraine Phoenix Tech Fund

Підтримка підприємницької ініціативи ветеранів має будуватися на державно-приватному партнерстві – голова НБУ

Загальний обсяг виділеного від ЄБРР фінансування для України сягнув EUR7,6 млрд

ЄБРР виділив "Новій пошті" кредит до EUR50 млн

Проєкт BGV Graphite дає початок визнанню Європою потенціалу України щодо критичної сировини – топменеджер BGV Group на URC-2025

ЄБРР надає VARUS позику в розмірі $25 млн на стале енергоефективне зелене розширення

Україна в рамках Food from Ukraine буде надавати гуманітарну допомогу продуктами харчування

ЄБРР надає понад EUR65 млн кредитів на муніципальні проєкти українських міст

Україні для відновлення та розвитку потрібні безпека, забезпечення гарантій та страхування інвестицій – CCO "Метінвесту" на URC-2025

ЄІБ надасть "Укргідроенерго" EUR120 млн кредиту на модернізацію ГЕС – угода на URS-2025

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА