Інтерфакс-Україна
12:31 29.05.2025

У Криму в невідомому напрямку вивезли українця, омбудсман звернувся до своєї візаві в РФ

2 хв читати

На тимчасово окупованій території Криму люди, що назвалися співробітниками ФСБ РФ, у ніч на 7 травня вивезли у невідомому напрямку громадянина України, українська сторона звернулась до уповноваженої з прав людини в РФ Тетяни Москалькової з цього приводу, повідомив уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець.

"До мене, як до омбудсмана України, звернулась донька громадянина України Гріщенкова Сергія у зв’язку з його зникненням. За попередньою інформацією, в ніч з 6 на 7 травня цього року у Севастополі його затримали люди, які представились працівниками ФСБ РФ, та вивезли чоловіка в невідомому напрямку. На сьогодні родичам затриманого невідомо нічого про його долю та місце перебування", - написав він у телеграмі у четвер.

Лубінець наголосив, що "це непоодинокі випадки на території тимчасово окупованого півострова, коли людей фактично викрадають невідомі люди, представляючись працівниками ФСБ РФ".

За його словами, дії проти Гріщенкова порушують:

пункт 2 статтю 9, пункт 4 статтю 9, пункт 2 статтю 14 Міжнародного пакту про громадянські та політичні права;

пункт 2 статтю 5, пункт 3 статтю 5 Європейської конвенції з прав людини.

"Ці документи гарантують право громадянина, його родичів та представників на отримання інформації щодо підстав для обмеження свободи, процесуального статусу, місце перебування затриманого", - зазначив Лубінець.

"Як омбудсман України щодо цього випадку звернувся до уповноваженої з прав людини в РФ Тетяни Москалькової для встановлення об’єктивної інформації про місце перебування та статус Гріщенкова Сергія", - повідомив Лубінець.

"Цей випадок з українцем у черговий раз свідчить про неспроможність окупаційної адміністрації забезпечити реалізацію міжнародних громадянських і політичних прав для жителів ТОТ Криму. Цинізм та порушення прав людини стали буденністю для тисяч громадян України", - зазначив Лубінець.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Іран розглядає пропозицію США щодо відновлення ядерних переговорів – ЗМІ

Україна розглядає можливість розширення співпраці з ATEF Group у сфері відновлення енергетичної інфраструктури – Міненерго

США вимагають від Японії та Австралії визначити власну роль у разі війни за Тайвань - ЗМІ

Трамп розглядає надання нового фінансування для України — ЗМІ

Кількість постраждалих внаслідок негоди на Харківщині зросла до п’яти – ДСНС

Окупанти втратили 162 окупанти на Покровському напрямку - Генштаб

Негода на Харківщині спричинила затримки низки поїздів далекого сполучення — УЗ

РФ атакувала дронами Шосткинську громаду на Сумщині, горять нежитлові приміщення — ОВА

Зеленський очікує від Ради швидкого розгляду законопроєктів про множинне громадянство та міжнародні угоди

Сили оборони відбили з початку доби 151 ворожу атаку - Генштаб

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА