07:16 27.07.2021

Республіканці просять зустрічі з Байденом щодо ситуації на Кубі

2 хв читати
Республіканці просять зустрічі з Байденом щодо ситуації на Кубі

Група з 19-ти законодавців-республіканців звернулася до президента США Джо Байдена з проханням про зустріч для обговорення поточної ситуації на Кубі.

"Ми просимо про зустріч з вами якомога швидше, щоб обговорити, як Конгрес і ваша адміністрація можуть працювати разом, щоб покласти край репресивному комуністичному режиму в Гавані і звільнити кубинський народ. Зараз саме час діяти", - йдеться в листі конгресменів, опублікованому на сайті одного з його авторів - сенатора Марко Рубіо.

На їхню думку, саме зараз США "повинні підтримати наших кубинських братів і сестер, які прагнуть взяти під контроль своє майбутнє".

Законодавці заявили, що вони "стурбовані тим, що цей ключовий момент упускається через нерішучість, бюрократію і нездатності керувати".

11-12 липня в Гавані і низці великих міст Куби пройшли масові акції проти погіршення умов життя, зокрема в зв'язку з пандемією COVID-19. Заворушеннями були охоплені не менше 50 міст і населених пунктів країни. Серед протестувальників звучали і політичні гасла. У Гавані люди пройшли головною набережною в бік центру столиці і зібралися біля будівлі Капітолію.

Виступи супроводжувалися актами вандалізму, зокрема і щодо народної революційної поліції. Поліцейські і співробітники спецслужб у цивільному здійснювали арешти.

У Гавані заявили, що за організацією цих виступів стоять США.

У свою чергу, адміністрація США ввела санкції проти міністра оборони Куби Альваро Лопеса Мієри в рамках "закону Магнітського" через демонстрації в цій державі. Пізніше Байден пообіцяв, що його адміністрація продовжить запроваджувати санкції проти керівників Куби.

У понеділок США разом із групою приблизно з 20 інших країн опублікували заяву, в якій засудили арешт протестувальників на Кубі. У заяві міститься наполегливий заклик до Гавани "поважати права і свободи кубинського народу".

Австрія, Бразилія, Колумбія, Хорватія, Кіпр, Чеська Республіка, Еквадор, Естонія, Гватемала, Греція, Гондурас, Ізраїль, Латвія, Литва, Косово, Чорногорія, Північна Македонія, Польща, Південна Корея і Україна також підписали заяву.

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА