Інтерфакс-Україна
10:09 23.05.2025

Середній заробіток полонених в українських таборах становить 1,5-2 тис. грн в місяць

2 хв читати
Середній заробіток полонених в українських таборах становить 1,5-2 тис. грн в місяць

Середній заробіток військовополонених в українських таборах становить від 1,5 тис. до 2 тис. грн в місяць, повідомляє Міністерство юстиції України.

"Україна послідовно виконує зобов’язання, передбачені міжнародним гуманітарним правом, зокрема Женевською конвенцією 1949 року, у частині поводження з військовополоненими. Умови тримання російських військовослужбовців, які потрапили в полон, відповідають стандартам міжнародного та національного законодавства. Міністерство юстиції забезпечує контроль за дотриманням усіх передбачених прав та умов", - йдеться у повідомленні відомства.

Зазначається, що табори для військовополонених облаштовані спальні приміщення, їдальні, медичні пункти, лазні, бібліотеки, пекарні, майстерні, укриття, а також інфраструктура для осіб з інвалідністю, а усі полонені забезпечуються одягом, засобами гігієни та триразовим гарячим харчуванням.

"Медичне обслуговування охоплює щомісячні огляди, амбулаторну та стаціонарну допомогу — у тому числі в закладах охорони здоров’я поза системою Мін’юсту — якщо в установі табору або інших установах ДКВС немає можливості надати потрібну медичну допомогу", - додали в міністерстві.

Крім того, зазначається, що полонені залучаються до роботи у швейних, деревообробних цехах, кухнях, а також виготовляють пакети, меблі, ялинкові прикраси, і всі, хто може працювати за станом здоров’я, мають можливість виконувати оплачувану роботу шість днів на тиждень.

"Розмір винагороди визначено відповідно до Женевської конвенції та становить щонайменше чверть швейцарського франка за день. У квітні середній заробіток полонених коливався від 1500 до 2000 грн", - розповіли у відомстві. 

Серед іншого, в установах облаштовано бібліотеки з книгами різними мовами, зали для перегляду телепередач, спортивні майданчики та кімнати для релігійних потреб, а також створено можливості для інтелектуального розвитку, дозвілля, спортивних занять, ігор, а за запитом полонені можуть звертатися до релігійних діячів або духовних наставників.

"Україна забезпечує право на листування та телефонні дзвінки з родиною. Військовополонені надіслали та отримали понад 6500 листів, понад 4000 разів скористалися телефонним зв’язком. Надходять також посилки — на сьогодні їх кількість перевищує 6500", - йдеться в повідомленні.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Зеленський пропонує ЄС створити міжнародну платформу для контролю за експортом товарів подвійного призначення

Кількість постраждалих в Полтаві зросла до 59 людей – поліція

Природні пожежі на Криті призвели до евакуації тисяч людей

Сибіга зустрівся із керівництвом УЧХ, готується підписання меморандуму про співпрацю

Запорізькі поліцейські повідомили про підозру депутатці з тимчасово окупованої Василівки

ЄК виділить EUR295,5 млн на продовження проекту Rail Baltica

Необхідно усунути правову колізію стосовно пайових внесків для будівництв, розпочатих у 2021р

Окупанти просунулися у Кам'янському, Зірці, біля Андріївки, Багатиря, Неліпівки та Синьківки – DeepState

Зеленський вручив 11-річному данському волонтеру відзнаку "Майбутнє України"

З початку 2025 р. ЄС виділив додаткові EUR24 млрд на військову підтримку – Кошта

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА