Інтерфакс-Україна
17:40 17.12.2025

До українських вишів з окупованого Криму вступає майже на 90% менше дітей, ніж до вторгнення, - представниця президента в АРК

1 хв читати

У 2025 році з території тимчасово окупованого Криму до українських університетів за Квотою-2 вступило 47 дітей, повідомила постійна представниця президента України в Автономній Республіці Крим Ольга Куришко.

"У цьому році маємо 47 дітей. Торік була 51 дитина", - сказала вона, відповідаючи на запитання агентства "Інтерфакс-Україна" під час пресконференції у середу.

Куришко наголосила на тенденції до зменшення вступників. Зокрема, до початку повномасштабного вторгнення їхня кількість могла сягати близько 400 осіб.

За її словами, РФ цілеспрямовано перешкоджає вступній кампанії.

"Російська Федерація знає, коли відбувається вступна кампанія в Україні, і робить все для того, щоб не було зв’язку з українськими навчальними закладами", - зазначила Куришко.

Вона також підкреслила, що РФ вживає заходів, аби унеможливити дистанційне навчання кримських дітей та підлітків за українською програмою.

"Ми отримуємо інформацію про те, що може глушитися зв’язок. Тобто, просто в якийсь момент перестає працювати телефон і інтернет", - додала представниця президента.

Квота-2 - визначена частина обсягу бюджетних місць в українських університетах для вступників з ТОТ.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Зеленський: Поки що не можу отримати відповідь, як саме спрацюють гарантії безпеки від США в разі агресії РФ

Зеленський: Партнери з ЄС проінформували, що рішення про фіндопомогу може бути прийняте до кінця року

Україна ще не узгодила зі США питання Донбасу, ЗАЕС, грошей – Зеленський

ПриватБанк ініціює зміни на краще в обслуговуванні військових, ветеранів та людей з інвалідністю

Україна використовуватиме фінансову допомогу на виробництво дронів, якщо війна триватиме, - Зеленський

Прем'єр Бельгії погоджується, що Україна не має залишитись без фінансування за підсумками саміту ЄС, - Зеленський

ДШВ: Стрілецькі бої йдуть у південній та північній частині Покровська, левову частку логістичних заходів забезпечують важкі бомбери

Єдина ветеранська лінія переходить на новий номер 1528

Перед підвищення окладів для педпрацівників треба впевнитися, чи громадам вистачить на це доднадходжень від ПДФО - Лещик

В Одесі військові ТЦК побили поліцейського, проводиться розслідування

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА