Інтерфакс-Україна
19:24 18.11.2025

Обвинувачений у хабарництві нардеп Микола Задорожній не прибув на засідання ВАКС

2 хв читати
Обвинувачений у хабарництві нардеп Микола Задорожній не прибув на засідання ВАКС

Обвинувачений у хабарництві нардеп Микола Задорожній не прибув на засідання Вищого антикорупційного суду (ВАКС), повідомляє громадська організація Transparency International Ukraine.

"Сьогодні ВАКС мав розпочати підготовче засідання у справі нардепа Миколи Задорожнього та його спільників, проте він не зʼявився до суду через нібито участь у пленарному засіданні Верховної Ради", - йдеться у повідомленні Transparency International Ukraine у телеграм-каналі у вівторок.

Повідомляється, що суд зауважив, що за регламентом Верховної Ради участь у судовому засіданні є поважною причиною неявки депутата на пленарне засідання. Крім того, прокурор повідомив про завершення пленарного засідання парламенту задовго до початку судового засідання, тож депутат мав можливість прийти.

"Суд визнав причини неявки Задорожнього у суд неповажними", - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що САП обвинувачує нардепа Задорожнього у тому, що він разом із спільниками — працівниками Нацполу Олегом Ткаченком та Вʼячеславом Мірошником - попросив про хабар у голови сільради на Сумщині та організував його передачу.

Як повідомлялося з посиланням на пресслужбу НАБУ, 5 листопада Бюро та Спеціалізована антикорупційна прокуратура скерували до суду справу щодо народного депутата України IX скликання.. За даними слідства, у березні 2024 року нардеп нібито висловив прохання голові сільської ради на Сумщині надати хабар за неперешкоджання у проведенні тендеру на ремонт водогону в Охтирському районі Сумської області. Йшлося про 10% відкату від загальної суми контракту для нардепа та 4% – для місцевих правоохоронців, аби ті не заважали освоювати виділені кошти. Загальна сума неправомірної вигоди становила 3,4 млн грн.

НАБУ стверджує, що до вчинення злочину нардеп залучив т.в.о. заступника керівника Департаменту карного розшуку Національної поліції України, колишнього начальника Управління стратегічних розслідувань у Сумській області, який мав забезпечити передавання коштів від голови сільради депутату через підпорядкованого йому працівника.

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Італія, Болгарія та Мальта разом із Бельгією шукають альтернативи кредиту Україні за рахунок активів РФ – ЗМІ

Для деокупованих територій буде необхідне перехідне освітнє законодавство - освітній омбудсмен Лещик

Концепцію розвитку підводного розмінування напрацювали в Міноборони

Конвенція про компенсаційну комісію для України буде підписана у Нідерландах за участі Зеленського у вівторок - Жовква

Кабмін оновив правила профадаптації ветеранів, членів їхніх родин і родин загиблих Захисників

Через удари РФ без світла вся підконтрольна Україні частина Донеччини з майже 430 тис. споживачів - Міненерго

Лещик: важко сказати, чи зупинило виїзд 17-річних дітей відкриття кордонів для юнаків 18-22 років

Польща не братиме участі в миротворчій місії в Україні, вона допоможе логістикою - Туск

Питання бюджетної та військової допомоги Україні на 2026-27 розглядатиме Єврорада у четвер за участі Зеленського - Жовква

Кабмін звільнив заступника міністра економіки Телюпу

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА