Інтерфакс-Україна
19:06 22.07.2025

Майже 65% німців незадоволені роботою Мерца на посаді канцлера - опитування

2 хв читати
Майже 65% німців незадоволені роботою Мерца на посаді канцлера - опитування
Фото: https://www.facebook.com/MerzCDU

Кількість громадян ФРН, незадоволених виконанням Фрідріхом Мерцом обов'язків канцлера Німеччини, досягла рекордного рівня в 64%, свідчать результати опитування громадської думки, проведеного компанією Forsa.

"Рівень схвалення роботи канцлера Фрідріха Мерца сильно знизився. Трохи більше місяця тому його роботою були задоволені 43% німців. (...) Нині картина значно погіршилася: тепер його політику схвалюють лише 32%", - інформує телеканал NTV.

"Невдоволення роботою канцлера зросло до 64%. Це новий максимум з часу його вступу на посаду", - резюмує NTV.

Невдоволення особливо велике на сході країни, де негативну думку про Мерца висловлюють майже три чверті опитаних - 74%.

Крім того, тільки 29% респондентів вважають Мерца політиком, який викликає довіру, 67% стверджують протилежне. 4% опитаних не визначилися з думкою з цього питання.

Водночас блок ХДС/ХСС четвертий тиждень поспіль втрачають по одному відсотковому пункту і тепер обидві партії мають підтримку лише у 25%. Ультраправа "Альтернатива для Німеччини", навпаки, продовжила набирати популярність і вперше з початку травня наздогнала альянс ХДС/ХСС за популярністю.

Підтримка Соціал-демократичної партії Німеччини (СДПН) залишається на рівні 13%.

Таким чином, панівну коаліцію, що складається з ХДС/ХСС і СДПН, підтримують лише 38% німців.

Опитані зазначали, що, на їхню думку, від початку роботи новий Кабінет міністрів припустився безлічі помилок. Так, німці незадоволені тим, що влада скасувала зниження податку на електроенергію для всіх громадян.

Дані збирала компанія Forsa з 15 до 21 липня 2025 року. В опитуванні взяли участь 2 тис. 502 людини.

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Росіянам вдалося захопити Зелений Гай - Deep State

Путін запропонував заморозити фронт у Запорізькій та Херсонській областях в обмін на відхід України з Донбасу – журналіст із посиланням на джерело

Трамп підтримує план передачі території в обмін на мир в Україні – ЗМІ

Зустріч Коаліції охочих відбудеться в неділю

Туск: Гра за майбутнє України, безпеку Польщі та всієї Європи вступила у вирішальну фазу

Стармер: Вітаю відкритість Сполучених Штатів, разом з Європою, надати Україні надійні гарантії безпеки в рамках будь-якої угоди

Зеленський: Російська армія найближчими днями може спробувати посилити тиск і удари проти українських позицій

Трамп: Путін вимагає віддати йому весь Донбас – ЗМІ

Росіяни окупували два села на Донеччині – ОСУВ "Дніпро"

У неділю у північних, центральних областях України, на Закарпатті, Прикарпатті та Хмельниччині очікуються грози

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА