12:55 01.08.2024

Зеленський назвав можливість проведення референдуму з питань територіальної цілісності "не найкращим варіантом"

2 хв читати
Зеленський назвав можливість проведення референдуму з питань територіальної цілісності "не найкращим варіантом"

Президент України Володимир Зеленський вважає проведення в державі референдуму з питань територіальних поступок Росії в обмін на мир можливим за умови, якщо цього захоче народ; водночас він вважає такий референдум "не найкращим варіантом", оскільки Україна має справу з Путіним.

"Для цього (референдуму - ІФ-У) потрібно, щоб український народ бажав цього... Скажу вам чесно, - це не найкращий варіант, тому що ми маємо справи з Путіним, і для нього це буде перемога - забрати частини наших територій", - заявив Зеленський в інтерв'ю французьким ЗМІ, відповідаючи на запитання, чи відкритий він до ідеї проведення такого референдуму.

Так, за його словами, "все одно мине якийсь час, і, якщо це заморожений конфлікт, він (Путін - ІФ-У) може прийти знову і зробити це (напасти - ІФ-У)".

Глава держави також вважає, що "не всі території потрібно відвойовувати руками, і не всі території треба відвойовувати зброєю. Я вважаю, що на це можна витратити багато часу і багатьох людей. І я вважаю, що це не дуже добре. І тому, я вважаю, дипломатично можна відвоювати свої території".

"Для цього ми, чесно кажучи, і будували Формулу миру, коли можна політично тиснути всім світом на Путіна", - заявив він.

Відповідаючи на запитання, чи ведуться в Офісі президента розмови про можливість територіальних поступок Росії в обмін на мир, Зеленський відповів, що "будь-які питання про територіальну цілісність України - це питання, яке не може вирішувати президент або будь-яка особа у світі, або всі президенти світу".

"Без українського народу це неможливо. Це територія Конституції України... Україна ніколи не відмовлятиметься від своїх територій. Вона не має права офіційно відмовлятися від своїх територій", - резюмував він.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Ландсбергіс: Україна має бути готовою розробити з Європою власну угоду щодо миру, і бути готовими відкинути угоду Трампа, якщо та буде погана

УВКБ ООН за зиму допомогло більш ніж 250 тис. українців - Верещук

Велика Британія планує на 2 березня зустріч європейських лідерів для обговорення України та оборони - ЗМІ

Президент Польщі заявив про готовність прийняти американський військовий контингент із Німеччини

Єврокомісія спростовує інформацію про нібито запропоновану Україні угоду щодо критичних мінералів

Рада не підтримала пропозицію викликати Свириденко для пояснення ситуації з угодою щодо рідкісноземельних металів

Мережко: важливо, що резолюція РБ ООН не містить проросійських наративів

Кошта проведе відеоконференцію з лідерами ЄС, щоб напередодні спецсаміту заслухати Макрона про його зустріч із Трампом

Вучич назвав голосування щодо української резолюції в ГА ООН помилковим, варто було утриматися

Експрем'єр Великої Британії Джонсон бачить позитивні моменти у потенційній американо-українській угоді щодо рідкісноземельних металів

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА