Інтерфакс-Україна
17:28 29.04.2025

Зеленський: Україна пропонує посилити безпекову співпрацю у форматі Тримор’я

2 хв читати
Зеленський: Україна пропонує посилити безпекову співпрацю у форматі Тримор’я
Фото: https://www.president.gov.ua/news/all

Президент України Володимир Зеленський в ході виступу на саміті Ініціативи трьох морів (Тримор’я) висунув ініціативу збільшення безпекової співпраці в регіоні, зокрема у сфері захисту енергетики, повідомляє пресслужба голови держави.

Коментуючи масові відключенні в Іспанії та Португалії, Зеленський нагадав, що українські фахівці мають унікальний досвід у захисті та відновленні енергопостачання.

"Війна навчила нас багатьох речей: не лише того, як відновлюватися після російських ракет і бомб, а і як протистояти кібератакам та іншим загрозам. Україна має унікальні знання та досвід, і ми готові ними ділитися. Особливо зараз, коли енергетика, імовірно, буде однією з перших цілей у нашому регіоні. На жаль, Росія й досі поруч, і ми не бачимо жодних реальних змін у її поведінці. Отже, зміни мають відбутися з нашого боку – нам потрібна більша безпекова співпраця. Україна пропонує здійснювати її у форматі Тримор’я", - заявив президент.

Він виділив три основні напрямки, у яких має бути посилена співпраця – енергетика, резервне живлення та транспорт.

"По-перше, енергетика. Нам потрібно захистити нашу енергетичну інфраструктуру, особливо поблизу російських кордонів, і розробити спільні плани дій на випадок надзвичайних ситуацій. Ми маємо перевірити, наскільки ми готові захищати та відновлювати енергосистеми, якщо щось станеться", - вказав Зеленський.

Крім того, регіон потребує більшої кількості способів підтримки одне одного.

"Енергомережі, трубопроводи, системи зв’язку – уся критична інфраструктура має будуватися з урахуванням резервних маршрутів. Щоб кожна країна могла допомогти іншим у кризовій ситуації. Працюймо над цим", - закликав президент.

Також, підкреслив Зеленський, регіону потрібні кращі логістичні зв’язки.

"Так само як Балтійське море може допомогти, коли виникають проблеми в Чорному морі, Чорне море також має допомагати вашим країнам у разі кризи. Йдеться не лише про торгівлю – це питання безпеки наших людей. І всі ми повинні мати швидкий доступ і до Адріатичного моря – на випадок, якщо щось станеться в регіоні. Нам потрібно вчитися на поведінці Росії та бути краще підготовленими", - резюмував він.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Кабмін затвердив угоду з Туреччиною про співробітництво в галузі освіти

Перехід на напругу 230 В з 1 липня не призведе до пошкодження побутової техніки – ДТЕК

Міносвіти оновило підходи до фінансування наукових об’єктів, які мають статус національного надбання

Слідчі процеси спецтрибуналу мають розпочатися у 2026 році - Каллас

Коментувати ефіри "Євробачення-2025" в Україні будуть телеведучий Мірошниченко, громадський діяч Педан, комік Куран і співачка alyona alyona

Каллас припускає, що США рано чи пізно приєднаються до Спецтрибуналу

Революція на воді: як дрони Magura нищать російські кораблі

Шмигаль: сьогодні приймається політичне рішення, наступний крок - запуск юридичної процедури створення Спецтрибуналу

Сибіга: У Львові приймаються політичні документи щодо трибуналу, попереду – процедурно-формальне схвалення і угода з Радою Європи

Держави ЄС вже зобовʼязалися надати Україні щонайменше 1,35 млн снарядів до кінця року - Сибіга

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА