Інтерфакс-Україна
19:06 06.05.2025

Президент Німеччини Штайнмаєр призначив Мерца канцлером

1 хв читати
Президент Німеччини Штайнмаєр призначив Мерца канцлером
Фото: https://www.facebook.com/MerzCDU

Президент Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр привів до присяги лідера альянсу ХДС/ХСС Фрідріха Мерца як нового канцлера, повідомляє у вівторок агентство DPA.

"Німецького канцлера Фрідріха Мерца привів до присяги президент Франк-Вальтер Штайнмаєр", - повідомляє агентство в соціальній мережі X.

Раніше депутати бундестагу за підсумками другого туру голосування підтримали призначення Мерца канцлером. За його кандидатуру віддали голоси 325 депутатів, 289 проголосували "проти", один утримався. Ще три бюлетені виявилися неправильно заповненими.

Кандидатуру Мерца висунули після того, як у квітні сформувалася нова "чорно-червона" правляча коаліція, до якої увійшли ХДС/ХСС і Соціал-демократична партія Німеччини (СДПН).

Мерц - прихильник ліберально-консервативного курсу. Він неодноразово заявляв про необхідність зміцнення оборонного потенціалу Німеччини й більш жорсткої лінії щодо Росії. Він підтвердив намір продовжувати підтримку України, зокрема поставками озброєнь. Водночас він виступає за "реалістичний діалог" із союзниками по НАТО про шляхи припинення війни.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Затримано проректора військової академії, який змушував підлеглих будувати йому будинок

Каллас про створення трибуналу за злочини агресії РФ: кожен сантиметр війни задокументований, немає місця для безкарності

Каллас: сподіваємося прийняти 17-й пакет санкцій проти РФ цього місяця

Шмигаль про наміри ЄС виділити майже EUR1,9 млрд на військову підтримку України: це історичне рішення

Глави МЗС країн ЄС вітають завершення техробіт над проєктами правових інструментів для Спецтрибуналу щодо злочину агресії

Глави МЗС країн ЄС у Львові обговорять членство України та тиск на РФ для погодження на мінімум 30 днів припинення вогню - Сибіга

З України сьогодні сигнал Путіну: покарання незворотнє - Сибіга

Спецтрибунал буде офіційно запущено в Люксембурзі на наступному тижні – глава МЗС Люксембургу

Відео гурту Ziferblat має 1,1 млн переглядів на офіційному ютуб-каналі "Євробачення-2025"

В Києві стане доступна послуга реєстрації домашніх тварин у ЦНАПах

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА