На Прикарпатті відсторонили від служіння капелана, який балотувався в депутати облради
У Коломийській єпархії Української греко-католицької церкви на три місяці відсторонили від богослужіння, заборонили капеланські поїздки на схід України, а також зобов'язали провести цей термін в єпархіальному реколекційному центрі священика (капелана) Миколу Мединського, який балотувався до Івано-Франківської обласної ради.
На сайті єпархії опубліковано відповідний документ (позасудовий декрет суспенди), у якому, зокрема, вказано, що отець Микола Мединський на три місяці має "перешкоду у звершенні будь-яких священнодійств" (особисто і в співслужінні). Йому також заборонено використовувати церковні відзнаки та виїжджати з капеланським служінням на схід України, "поки не буде повідомлено щось інше".
На три місяці такого покарання священика направляють "для посиленої молитви" до єпархіального реколекційного центру Андрія Первозванного в м.Яремче, при цьому йому "забезпечується матеріальне утримання".
Раніше єпархія обіцяла покарати капелана, якщо той не відмовиться балотуватися до Івано-Франківської облради. Він обіцяв прислухатися до рекомендації, але на вибори пішов.
26 жовтня, після дня голосування, священик у дописі в соцмережі Facebook подякував тим, хто проголосував за нього. "Особлива подяка моїм парафіянам села Вижний Березів, що проявили просто феноменальну підтримку і довіру, понад 60 процентів, 340 голосів із 500", - написав отець Микола Мединський.
В громадянській мережі "Опора" зазначили, що цей священик балотувався до Івано-Франківської облради від партії "За майбутнє". Офіційних результатів щодо цих виборів наразі не встановлено, тож відсутня інформація про те, чи було обрано о.Миколу Мединського депутатом облради.
Виборчий кодекс не забороняє священикам балотуватись. Однак у статті 5 закону України "Про свободу совісті та релігійні організації" йдеться про те, що "релігійні організації не беруть участі у діяльності політичних партій і не надають політичним партіям фінансової підтримки", також релігійним організаціям забороняється висувати кандидатів до органів державної влади, вести агітацію чи фінансувати виборчі кампанії кандидатів. "Священнослужителі мають право на участь у політичному житті нарівні з усіма громадянами", - сказано в цій статті.