Інтерфакс-Україна
12:27 29.08.2025

ДБР та СБУ оголосили підозру колишньому топменеджеру "Нафтогазу" за збитки державі в 26 млн грн

2 хв читати
ДБР та СБУ оголосили підозру колишньому топменеджеру "Нафтогазу" за збитки державі в 26 млн грн

Державне бюро розслідувань спільно зі Службою безпеки України повідомили про підозру колишньому директору з енергоефективності та управління майном "Групи Нафтогаз", який завдав державі збитків на понад 26 млн грн.

За даними слідства, які оприлюднює ДБР у своєму повідомленні на сайті в п’ятницю, топменеджер "Нафтогазу", зловживаючи своїм службовим становищем, передчасно підписав договір оренди адміністративної будівлі у Києві ще до завершення ремонтних робіт у приміщенні. Вони тривали ще майже три місяці після укладення договору, а працівники "Нафтогазу" не могли переїхати в нове приміщення. Попри це оренда вже оплачувалась.

"Таким чином, компанія понесла зайві витрати, і державі, в особі НАК "Нафтогаз України" було завдано збитків на понад 26 млн грн", – пише ДБР.

Колишньому посадовцю повідомлено про підозру у зловживанні службовим становищем (ч. 2 ст. 364 Кримінального кодексу України), що передбачає покарання у вигляді позбавлення волі до 6 років.

Процесуальне керівництво здійснює Офіс Генерального прокурора, уточнило ДБР.

Бюро не називає прізвища підозрюваного, але вірогідно, йдеться про Віталія Щербенка. Він, зокрема, у 2020 році очолив новий бізнес-дивізіон "Теплоенергетика", що відповідав за Новояворівську та Новороздільську ТЕЦ, передані від Фонду держмайна. Його діяльність у цьому напрямку високо оцінював на той час глава НАК Юрій Вітренко. У 2022 році Щербенка звільнили з посади директора з енергоефективності та управління майном НАК. Перед цим ЗМІ писали про оренду "Нафтогазом" офісу за $500 тис. на місяць.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Україна та Ізраїль домовилися про спільне забезпечення безпеки паломників, які прямують до Умані на Рош га-Шана - ЗМІ

Потреба у монетарному фінансування можливих додаткових видатків бюджету наразі відсутня – НБУ

Трамп про вторгнення російських дронів в повітряний простір Польщі: Це могла бути помилка

Уряд виділив землю під будівництво заводу Rheinmetall з виготовлення снарядів для ЗСУ - Шмигаль

Макрон заявив про спрямування трьох винищувачів на захист повітряного простору Польщі

Зеленський вручив державні нагороди першим леді Фінляндії та Естонії і першому джентльмену Данії

Сили оборони відбили з початку доби 141 ворожу атаку - Генштаб

Послаблення санкцій щодо Білорусі може створити юридичні лазівки для РФ – Тихановська

Словацький міністр ініціює запровадження обов'язкової військової служби в країні

"Люблінський трикутник" про вторгнення російських БПЛА в Польщу: Рішуча відповідь може запобігти ескалації

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА