Інтерфакс-Україна
19:26 12.05.2022

Рада з прав людини ООН проголосувала за розслідування ймовірних порушень РФ прав людини в Україні

3 хв читати
Рада з прав людини ООН проголосувала за розслідування ймовірних порушень РФ прав людини в Україні

Рада з прав людини (РПЛ) ООН у четвер більшістю голосів підтримала резолюцію про розслідування ймовірних порушень Росією прав людини в Україні.

"Резолюцію прийнято", - оголосив голова РПЛ ООН Федеріко Вільєгас.

33 країни-учасниці РПЛ ООН проголосували за розслідування, 12 утрималися, Китай та Еритрея виступили проти.

Як повідомляється на сайті ООН, у резолюції Рада підтвердила свою вимогу про негайне припинення воєнних дій проти України та просила Незалежну міжнародну комісію провести розслідування подій у Київській, Чернігівській, Харківській та Сумській областях наприкінці лютого та березні 2022 р., включно з їх гендерним аспектом, з метою притягнення до відповідальності винних.

Рада також закликала РФ безперешкодно надавати співробітникам міжнародних правозахисних і гуманітарних організацій, включно зі спеціалізованими агенціями ООН, невідкладний, необмежений та безпечний доступ до осіб, перевезених із порушених війною районів України в РФ або раніше окуповані РФ території, та передати відповідним сторонам вичерпне їх місцеперебування.

У дискусії виступили представники Грузії, Ізраїлю, Естонії, Словаччини, Бельгії та Ірану, Комісії Верховної Ради з прав людини, а також низки неурядових організацій, включно з Всесвітньою організацією проти катувань, Amnesty International, Міжнародною федерацією Ліги прав людини, Human Rights Watch та іншими.

У ході дискусії спікери торкнулися, зокрема, важливості забезпечення відповідальності за всі порушення та зловживання в Україні.

"Дії Росії є порушенням міжнародного права, рівнозначні воєнним злочинам і злочинам проти людяності, і вона буде притягнута до відповідальності. Своєю агресією Росія розпочала трагедію, яка постійно наростала і суперечила принципам, на яких була заснована Організація Об'єднаних Націй. Безкарності бути не може, і з цього боку Рада грає вирішальну роль", - йдеться в тексті резолюції.

Також у документі наголошується, що війна підживлювалася посиленою формою дезінформації, в якій причиною вторгнення називався хтось ще, крім РФ, і "це слід відкидати та боротися з цим".

У резолюції також наголошується на заклопотаності блокадою українських портів на Чорному морі в контексті продовольчої та енергетичної безпеки.

"Під час війни безпека журналістів і працівників ЗМІ мала першорядне значення, і РФ чинила огидні напади на журналістів, які документували її злочини проти міжнародного права, зокрема застосовуючи тортури і жорстоке, нелюдське та принижувальне гідність, викрадення людей та вбивства. Принаймні є 10 повідомлень про вбивства журналістів із початку війни. Викрадення та вбивства журналістів є воєнними злочинами і мають бути ретельно розслідувані з метою притягнення винних до відповідальності", - йдеться в документі.

СПЛ також зазначає, що правозахисники та журналісти, які розслідують злочини та порушення прав людини в Україні, потребували гарантування їх безпеки поряд із іншими особливо вразливими групами. "Так само російські репресії в окупованому Криму здійснювалися з довільними арештами, тортурами, політично мотивованими кримінальними вироками, насильницькими зникненнями та іншими грубими порушеннями прав людини", - наголошується в резолюції.

Росію виключили із РПЛ після ухвалення резолюції про призупинення її членства на спеціальній сесії Генасамблеї 7 квітня, присвяченій ситуації в Україні. В ООН зазначили, що Росія зберігає місце у раді, але позбавлена права голосу та виступів.

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Генштаб показує на незначне скорочення площі контролю ЗСУ в Курській області, у DeepState без змін

Іран в суді вимагає скасування рішення ради ІКАО щодо авіакатастрофи літака МАУ у 2020 році

Сили оборони збили вночі 33 ворожі дрони з 87, ще 36 локаційно втрачені - Повітряні сили

В України створено "гарячі лінії" для повідомлення про захворювання тварин на ящур чи блутанг

Керівником напрямку стратегій МХП призначено ексочільника українського представництва Dеlloit Булаха

Внаслідок російського авіаудару 17 квітня по Херсону загинула дитина

Трамп оголосив більше національних надзвичайних ситуацій, ніж будь-який інший президент за перші 100 днів

Сирський привітав військовослужбовців Військової служби правопорядку з професійним святом

Атака на Одещину: російські обстріли пошкодили фермерські господарства

Окупанти за добу втратили 1180 осіб та 208 од. автотехніки

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА