Інтерфакс-Україна
06:23 26.01.2025

Енергетична кооперація Придністров'я з Молдовою та Україною руйнуватиме політику Кремля – ISW

1 хв читати

Можливе прийняття Придністров’ям пропозицій України та Молдови про допомогу завадить антиєвропейській політиці Москви, пишуть експерти "Інституту вивчення війни" (ISW) в аналітичному звіті за 25 січня.

ISW наводить слова президента України на спільній прес-конференції з президенткою Молдови в суботу у Києві про те, що співпраця Придністров'я з Молдовою та Україною допоможе знизити ціни на електроенергію по всій Молдові на 30 відсотків.

"Українські та молдовські офіційні особи відзначили, що Росія намагається використати свою газову кризу, щоб вплинути на громадську думку Молдови перед парламентськими виборами в Молдові влітку 2025 року", - йдеться в звіті ISW.

Досі придністровська влада відмовлялася від співпраці з Молдовою й Україною, оскільки РФ за різними схемами постачала достатню кількість газу для сепаратистської республіки, щоб покрити виключно її внутрішні потреби в електроенергії.

"Можливе прийняття Придністров’ям пропозицій України та Молдови про допомогу та подальше постачання Придністров’ям дешевшої електроенергії до решти Молдови завадить спробам Росії використати енергетичну кризу для посилення економічної залежності Придністров’я від Москви, виставити Росію як рятівника та благодійника сепаратистської республіки, і використовувати поворот Кишинева до дорожчої європейської електроенергії як частину антиєвропейської політики Москви", - підсумовують експерти ISW.

Джерело: https://understandingwar.org/backgrounder/russian-offensive-campaign-assessment-january-25-2025

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Дитячі літні табори в Криму можуть бути використані РФ для запобігання українським атакам по військових об'єктах окупантів – ISW

Білл Гейтс збирається витратити 99% своїх статків на благодійність

США і Росія вивчають шляхи відновлення поставок російського газу до Європи – ЗМІ

США закликають до, в ідеалі, 30-денного безумовного припинення вогню – Трамп після розмови з Зеленським

Росія не може розраховувати, що їй віддадуть територію, яку вона ще навіть не завоювала – Венс

Україна розраховує на інтеграцію своєї оборонної промисловості в європейський ОПК – Умєров

Привітали ратифікацію Верховною Радою угоди про економічне партнерство – Зеленський про телефонну розмову з Трампом

Проросійський лідер першого туру президентських виборів в Румунії хоче від України компенсації за переданий "Патріот" – ЗМІ

Президент Німеччини звинуватив Росію у поширенні історичної брехні, а США у зламі цінностей

З початку доби Сили оборони відбили 154 ворожих атак - Генштаб

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА