Інтерфакс-Україна
15:53 01.07.2025

МВФ відкидає можливість бюджетного фінансування імпорту газу

2 хв читати
МВФ відкидає можливість бюджетного фінансування імпорту газу

Група "Нафтогаз" в імпорті газу для наступного опалювального сезону покладатиметься на підтримку міжнародних фінансових установ та донорів, власні ресурси та кредити українських банків, водночас видатки бюджету для цього не передбачаються, йдеться в оновленій після восьмого перегляду програми розширеного фінансування EFF для України, яку Міжнародний валютний фонд (МВФ) оприлюднив на своєму сайті у вівторок.

"Нафтогаз" впроваджує комплексний план імпорту газу в 2025 році для заміни внутрішнього виробництва, втраченого через атаки на його інфраструктуру. Для фінансування цих закупівель очікується, що компанія покладатиметься переважно на підтримку міжнародних фінансових установ та донорів, власні грошові буфери та внутрішнє банківське фінансування. Додаткових бюджетних витрат на імпорт газу не очікується", – зазначається в документі.

МВФ вказує, що на початку 2025 року до 50% газової інфраструктури "Нафтогазу" було атаковано та тимчасово пошкоджено, що спричинило різке падіння видобутку газу та зниження обсягів його зберігання до історично низького рівня.

У документі наголошується, що згідно з Четвертою швидкою оцінкою збитків та потреб, зробленою Світовим банком (RDNA4), загальні збитки в енергетичному та видобувному секторах з моменту вторгнення становлять $20,5 млрд, а потреби у відновленні та реконструкції оцінюються в $68 млрд (13% від загальних потреб).

Як повідомлялося, наприкінці березня 2025 року член правління і комерційний директор групи "Нафтогаз" Дмитро Абрамович зазначив, що до початку наступного опалювального сезону до 1 листопада цього року Україні потрібно імпортувати 4,5-4,6 млрд куб. м природного газу.

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Тарифи на е/е для населення з підвищенням прайс-кепів залишаються незмінними – голова НКРЕКП

НКРЕКП підвищила вечірні прайс-кепи на ринку е/е в 1,6 раза

Урожай соняшнику в 2025р. не перевищить 13,6-13,7 млн тонн - аналітики

ДАР розпочав реєстрацію на отримання фінансової допомоги фермерськими господарствами на ведення діяльності та придбання с/г угідь

Ощадбанк та Українська рада зброярів підписали меморандум для розвитку ОПК

"Укрзалізниця" отримала 18 газопоршневих електростанцій загальною потужністю 41,4 МВт через Фонд підтримки енергетики

Депутат пропонує ввести спрощений режим експлуатації для надлегких повітряних суден

З $35 млрд потреби у зовнішньому фінансуванні підтверджено поки що $22 млрд - Пишний

Кияни у I пів.-2025 сплатили 29 млн грн за відновлення електропостачання після відключення за борги – YASNO

Україна готова відкрити в Єгипті регіональний логістичний штаб

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА