Вибори
11:45 16.09.2020

Зеленський лідирує в президентському рейтингу, Бойко випереджає Порошенка - соцопитування

4 хв читати
Зеленський лідирує в президентському рейтингу, Бойко випереджає Порошенка - соцопитування

У президентському рейтингу лідирує нинішній президент Володимир Зеленський, якого готові підтримати на виборах 29% тих, хто визначився і має намір брати участь у голосуванні, свідчать результати опитування, проведеного Соціологічною групою "Рейтинг" 3-6 вересня 2020 року.

Згідно з результатами дослідження, за лідера партії "Опозиційна платформа - За життя" Юрія Бойка могли би проголосувати 15,5%, за п'ятого президента України Петра Порошенка - 14%, лідерку Всеукраїнського об'єднання "Батьківщина" Юлію Тимошенко - 9,3%, за лідера партії "Сила і честь" Ігоря Смешка - 6,4%, за лідера Радикальної партії Олега Ляшка, телеведучого, представника партії "Голос" Сергія Притулу та лідера партії "Українська стратегія", екс-прем'єра Володимира Гройсмана - по 3,6%. Рейтинг решти кандидатів нижчий за 3%. Не визначилися близько 14%.

Так, 35% опитаних задоволені діяльністю президента Зеленського, 57% - не задоволені. Діяльністю голови Верховної Ради Дмитра Разумкова задоволені 23%, не задоволені - 55%, не змогли оцінити 23%. Роботою прем'єр-міністра Дениса Шмигаля задоволені 14%, не задоволені - 59%, не змогли оцінити - 27%. Найбільше серед органів центральної влади опитані не задоволені роботою Кабінету Міністрів України (73%) і Верховної Ради (76%).

Водночас, оцінюючи вплив ключових політиків/керівників відомств на рейтинги влади, респонденти порівняно краще оцінили роботу глави Разумкова: 25% вважають, що його діяльність позитивно впливає на популярність нинішньої команди влади, така сама кількість - протилежної думки. 18% вважають, що його робота не впливає на ці показники, 32% взагалі не змогли відповісти.

Також 13% опитаних вважають, що діяльність Шмигаля позитивно впливає на рейтинги влади, 32% - протилежної думки. 13% опитаних вважають, що діяльність міністра внутрішніх справ Арсена Авакова позитивно впливає на рейтинги влади, 41% - протилежної думки.

10% опитаних вважають, що діяльність керівника Офісу президента Андрія Єрмака позитивно впливає на рейтинги влади, 32% - протилежної думки. 8% опитаних вважають, що діяльність глави фракції партії "Слуга народу" Давида Арахамії позитивно впливає на рейтинги влади, 28% - протилежної думки.

Лише 6% вважають, що діяльність генерального прокурора Ірини Венедіктової та директора НАБУ Артема Ситника позитивно впливає на рейтинги влади, третина - протилежної думки.

За даними соцопитування, серед силових відомств опитані найкраще оцінили діяльність армії: 51% - задоволені, 32% - не задоволені. Схвально роботу Національної гвардії оцінили 33% опитаних, протилежної думки - 43%, не змогли оцінити - 25%.

Зокрема, роботою поліції задоволені 26% опитаних, не задоволені - 63%. Діяльністю СБУ задоволені 23%, не задоволені - 50%, не змогли оцінити - 27%. МВС задоволені 20%, не задоволені - 63%, не змогли оцінити 17%. Генпрокуратурою задоволені 13%, не задоволені - 64%, не змогли оцінити 24%. Діяльністю судів задоволені лише 11%, не задоволені - 69%, не змогли оцінити 20%. Найменше опитані задоволені діяльністю НАБУ (Національне антикорупційне бюро), НАЗК (Національне агентство з питань запобігання корупції) і САП (Спеціальна антикорупційна прокуратура). Схвально про роботу цих органів говорили по 7-10% опитаних, протилежної думки - понад 60% респондентів.

Загалом 63% опитаних переконані, що економічне становище України за останні півроку, швидше, погіршало. Лише 7% побачили поліпшення, 26% не відчули жодних змін.

Згідно з опитуванням, оцінюючи найближче майбутнє, 32% громадян не очікують жодних змін в економічному становищі України в наступні півроку, 43% - очікують погіршення, 15% - поліпшення. Також 57% переконані, що головною причиною, через яку може статися економічна криза цієї осені, є некомпетентність влади, 26% причину бачать у загостренні епідемії коронавірусу, 8% - у продовженні війни в Донбасі.

Зокрема, 45% опитаних вважають, що заходи, впроваджені владою щодо боротьби з коронавірусом, є оптимальними, 23% вважають їх занадто м'якими, 18% - навпаки, занадто жорсткими. Зазначається, що з квітня зростає кількість тих, хто вважає, що заходи боротьби з епідемією занадто м'які, при цьому зростає і кількість тих, хто вважає заходи занадто жорсткими.

Проте 61% опитаних, оцінюючи ризики від епідемії, бояться більше економічних наслідків цієї кризи, ніж захворювання, 29% - навпаки, більше бояться хвороби.

Учасниками опитування було населення України віком від 18 років і старше в усіх областях, окрім тимчасово окупованих територій Криму й Донбасу. Вибірка репрезентативна за віком, статтю і типом поселення. Вибіркова сукупність: 2 тис. респондентів. Опитування проводилося методом особистого формалізованого інтерв'ю (face-to-face). Похибка репрезентативності дослідження з довірчою імовірністю 0,95: не більше ніж 2,2%.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Більше ніж 40% жителів Івано-Франківська готові підтримати на виборах нинішнього мера - опитування

Понад 40% жителів Івано-Франківська готові підтримати на виборах чинного мера – опитування

У рейтингу партій на місцевих виборах лідирують "Слуга народу", ОПЗЖ, "Євросолідарність", "Батьківщина" та "За майбутнє" - опитування

Майже половина прихильників "Слуги народу" підтримують протестувальників у Білорусі - соцопитування КМІС

Протестувальників у Білорусі підтримують понад 45% українців - соцопитування КМІС

Переважна більшість українців має намір голосувати на місцевих виборах - опитування

Переважна більшість українців має намір голосувати на місцевих виборах - опитування

Байден випереджає Трампа на 10 пунктів у країні - опитування

Три чверті українців мають намір проголосувати на місцевих виборах – опитування R&B Group

За Зеленського на президентських виборах готові проголосувати 31,8% опитаних українців, за Порошенка - 18,9%, за Бойка - 13,3%

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА