Інтерфакс-Україна
12:54 04.07.2025

Генерал США Гринкевич приступив до обов'язків верховного головкому силами НАТО в Європі

1 хв читати

Генерал ВПС США Алексус Гринкевич у п'ятницю вступив на посаду верховного головнокомандувача Об'єднаних збройних сил (ОЗС) НАТО в Європі (SACEUR), змінивши американського генерала армії Крістофера Каволі, який обіймав цю посаду з 4 липня 2022 року.

Церемонія відбулася у штабі верховного головкому ОЗС НАТО (SHAPE) в Монсі (Бельгія) у присутності генерального секретаря Північноатлантичного альянсу Марка Рютте, який привітав нового головнокомандувача.

"У той час як Європа бере на себе зобов'язання посилювати колективну оборону, Ваше керівництво буде життєво важливим. Я також знаю, що Ви людина, яка розуміється на інноваціях, і це надзвичайно важливо. Я усвідомлюю, що НАТО може розраховувати на Вас так само, як і на Ваших попередників", - сказав Рютте, звертаючись до Гринкевича.

Генералу Гринкевичу 54 роки, у нього білоруське походження. Як і його попередники, він також очолив європейське командування американської армії. До призначення в Європу був директором з операцій Об'єднаного штабу збройних сил США, а до цього командував Дев'ятою повітряною армією США.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Двоє загиблих і 13 постраждалих через масовану ракетно-дронову атаку ворога на Київ – КМВА

Кількість постраждалих через масовану атаку російських БпЛА на Київ зросла до 12 – Кличко

Двоє постраждалих, пожежі в житловій та нежитловій забудові внаслідок нічної атаки російських дронів – Кличко

В двох районах Києва викликано медичні бригади – Кличко

Ворожі дрони уразили житлові будинки в Шевченківському та Дарницькому районах Києва і спричинили пожежу на заправці - мер

Попередньо є влучання ворожих дронів у житловий будинок і нежитлову будівлю у Києві - КМВА

ЄС виділить України черговий транш ERA цього тижня – єврокомісар

Оборонна підтримка України Європою за 3 роки війни склала EUR52-54 млрд проти EUR60 млрд з боку США – єврокомісар

США відновили постачання Україні деяких видів зброї – ЗМІ

Лідери республіканців у Конгресі заявили про готовність йти далі в питанні санкцій проти РФ - ЗМІ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА