Інтерфакс-Україна
11:58 04.09.2025

ЦПД спростував повідомлення про мінування будинків на Карантинному острові в Херсоні

1 хв читати
ЦПД спростував повідомлення про мінування будинків на Карантинному острові в Херсоні

Центр протидії дезінформації (ЦПД) Ради національної безпеки та оборони (РНБО) спростував повідомлення російських пропагандистських ЗМІ про начебто мінування українськими військовими житлових будинків на Карантинному острові в Херсоні.

"Пропаганда РФ активно тиражує заяву гауляйтера тимчасово окупованої частини Херсонської області Володимира Сальдо, що українські військові мінують житлові будинки на Карантинному острові в Херсоні. Подібні заяви є частиною російського пропагандистського наративу, начебто українські військові "ховаються за спинами мирних мешканців", - йдеться у повідомленні ЦПД у телеграм-каналі у четвер.

Наголошується, що "ці твердження не мають нічого спільного з реальністю, вони покликані виправдати воєнні злочини росіян проти цивільного населення України та є намаганням провокувати у людей паніку й недовіру до Сил оборони України".

"Насправді саме російські військові цілеспрямовано атакують цивільних мешканців Херсона усією наявною зброєю, в тому числі влаштовуючи "полювання" на цивільних за допомогою дронів. Через такі дії росіян Карантинний острів став одним із найнебезпечніших районів Херсона, звідки більша частина некомбатантів евакуювалася", - зазначено у повідомленні ЦПД.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Президент Румунії вітає поновлені зусилля Трампа щодо припинення війни та підтверджує свою підтримку України

Мерц обговорив з Трампом план мирного урегулювання для України та домовився про наступні кроки

Історик Снайдер пояснює, чому російський план, який просувають США для України, не спрацює

Антикорупційні розслідування не повинні підірвати міжнародну підтримку України перед агресією РФ – розмова Сибіги з Каллас

Міністр оборони поінформував послів G7 про потреби України напередодні зими

Генсек НАТО Рютте: Ми всі працюємо над тим, щоб покласти край кровопролиттям та руйнуванням

Зеленський обговорив з міністром оборони Литви перспективи спільного оборонного виробництва

Рух приміських рейсів на Дніпропетровщині змінено через підвищену небезпеку – регіональна філія "Придніпровська залізниця"

Фон дер Ляєн та Кошту: Працюємо разом з Україною над справедливим миром – нічого про Україну без України

Трамп не має наміру знімати з РФ санкції, але наполягає на прийнятті Україною плану припинення війни до четверга

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА