Інтерфакс-Україна
18:22 11.07.2025

Україна в рамках Food from Ukraine буде надавати гуманітарну допомогу продуктами харчування

2 хв читати
Україна в рамках Food from Ukraine буде надавати гуманітарну допомогу продуктами харчування

Попри четвертий рік війни, прямі втрати агросектору у понад $83,9 млрд та заміновані території, Україна доводить свою стійкість, заявив міністр аграрної політики на продовольства Віталій Коваль на панельній дискусії Конференції з відновлення України – "Покращення глобальної продовольчої безпеки разом з Україною" у Римі в п`ятницю.

"Ми - надійний постачальник для світу і залишаємося опорою для біля 400 мільйонів людей на різних континентах. З травня 2022 року завдяки "Шляхам солідарності" та новому чорноморському коридору Україна експортувала 197 млн тонн агропродукції, не зірвавши жодного контракту", - процитувала його виступ пресслужба Міністерства аграрної політики та продовольства.

Міністр наголосив, що Україна прагне перейти від сировиної моделі економіки до виготовлення продуктів. Наразі Україна переробляє лише близько 26% аграрної продукції при потенціалі 68%. Це означатиме +4% до ВВП, модернізацію сільських територій і тисячі робочих місць.

Коваль зазначив, що ініціатива президента України Grain from Ukraine вже допомогла вберегти від голоду понад 20 мільйонів людей у найвразливіших країнах. Він анонсував наступний проєкт Food from Ukraine, в рамках якої Україна відправлятиме гуманітарну допомогу не лише у вигляді зерна, а й продуктів глибокої переробки, створених на українських заводах.

Міністр агрополітики вказав на важливість подальшої підтримки міжнародних партнерів, інвестування у відновлення українського агросектору.

Коваль також запросив партнерів приєднатися до наступного саміту Grain from Ukraine, який відбудеться 22 листопада 2025 року в Києві.

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Аналітик Concorde Capital оцінює потребу України у зовнішній допомозі в 2025-26рр у $90 млрд щорічно

Щонайменше шість областей України потерпають від посухи

Мережа "Аврора" за I пів.-2025 збільшила виторг на 27,8%

НКЦПФР очікує запуску механізму повернення активів клієнтам "Фрідом Фінанс" за 10 днів

Транш Ukraine Facility уріжуть, бо Київ виконав 13 реформ з 16 - речник ЄК

Вдосконалення НАБУ і САП - не в посиленні політичного контролю, а в підвищенні професійності і прозорості - УКАБ

Асоціація грального бізнесу вітає аудит Рахункової палати й радить більше уваги приділити боротьбі з чорним ринком

Половина суб’єктів грального бізнесу збиткова, виграші у 2024 р. отримали 640 тис. осіб – Рахункова палата

Тарифи на е/е для населення з підвищенням прайс-кепів залишаються незмінними – голова НКРЕКП

НКРЕКП підвищила вечірні прайс-кепи на ринку е/е в 1,6 раза

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА