Вибори - Інтерфакс-Україна

Вибори
11:28 22.04.2019

День виборів президента України відбувся безконфліктно, порушень зафіксовано менше ніж у першому турі - ОПОРА

2 хв читати

День другого туру виборів президента України відбувся безконфліктно, з дотриманням законодавства, порушень зафіксовано менше ніж у першому турі, заявляють у Громадянській мережі ОПОРА.

"Загалом ми хочемо оцінити день виборів як такий, що відбувся безконфліктним способом, із належним дотриманням норм законодавства... відповідно до міжнародних стандартів. Системних порушень, які мали б ознаки таких, що можуть впливати на кінцевий результат волевиявлення громадян, зафіксовано не було", - сказала голова правління Громадянської мережі ОПОРА Ольга Айвазовська на брифінгу в понеділок у Києві.

За її словами, день виборів відбувся на високому рівні, кількість порушень і їх типи мало відрізняються від першого туру. "Але тенденція є позитивною, тобто у відсотках кількість дільниць, на яких наші спостерігачі зафіксували порушення, є значно меншою", - наголосила вона.

Загалом, як зазначила О.Айвазовська, виборча кампанія була конкурентною і переважно відповідала міжнародним стандартам організації виборчого процесу. "Але ця конкуренція часом не відповідала нормам закону в частині дотримання вимог щодо фінансування виборчої кампанії належним способом офіційно з виборчого фонду, а також використання ЗМІ, соцмереж як способів ведення виборчої агітації, але безоплатно, тіньовий спосіб, якщо йти за буквою закону", - додала голова правління Громадянської мережі.

У заяві ОПОРИ також зазначено: "Загалом процес підрахунку голосів 21 квітня 2019 року відбувся законним способом без явних зловживань і системних порушень. Майже всі виборчі комісії розпочали проведення вечірніх засідань без затримок, відразу після завершення голосування. 1,4% ДВК розпочали підрахунок із запізненням".

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Кардинали протягом ранку четверга не змогли обрати нового Папу Римського

Текст угоди між урядом України та США не свідчить про втрату Україною політичної суб’єктності – юрист

СУП підтримала угоду про створення інвестфонду Україна-США та розраховує на діалог в її імплементації

Конклав не зміг обрати нового Папу

Діяльність НАБУ за результатами аудиту була оцінена як помірно ефективна – звіт

Результати 1-го туру президентських виборів у Румунії свідчать про роботу РФ з просування на Заході своїх наративів - Климпуш-Цинцадзе

Мережко сподівається, що у другому турі виборів президента Румунії переможе здоровий глузд

Прокремлівський ультраправий кандидат і мер Бухареста вийшли в другий тур виборів президента Румунії – ЗМІ

Російські хакери атакували румунські веб-сайти в день президентських виборів – ЗМІ

Прокремлівський кандидат лідирує в першому турі президентських виборів в Румунії

ОСТАННЄ

"Слуга народу" висунула мера Золотоноші Войцехівського кандидатом на довибори в Раду в Черкаській області

Суд скасував постанову ОВК №87 про визнання виборів недійсними ще на одній дільниці - "Опора"

Суд визнав незаконним перерахунок голосів на двох дільницях на 87 окрузі в Прикарпатті - Шевченко

"Слуга народу" закликає правоохоронців дати оцінку порушенням на 87 окрузі в Прикарпатті

"ОПОРА" вимагає розслідувати можливі фальсифікації на 87 окрузі у Прикарпатті

На окрузі №87 в Івано-Франківській області на довиборах до парламенту переміг Вірастюк

На Прикарпатті планують перерахувати голоси ще на 16 дільницях - Вірастюк

Депутати "Слуги народу" заявили про фальсифікацію на одній з виборчих дільниць на Прикарпатті

Арахамія припустив, що результат довиборів у ОВК №48 буде оголошено в ніч на п'ятницю

На окрузі №87 в Івано-Франківській області мінували одну з виборчих дільниць

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА