Інтерфакс-Україна
14:49 25.06.2025

Ціни на велику кількість ліків будуть знижені вже до кінця літа - Ляшко

1 хв читати
Ціни на велику кількість ліків будуть знижені вже до кінця літа - Ляшко

Роздрібні ціни на велику кількість лікарських засобів будуть знижені вже до кінця літа, повідомив міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко.

"Ми вже сформували національний каталог лікарських засобів і бачимо перші результати. Бачимо, що ціни на велику кількість лікарських засобів будуть знижені уже впродовж червня, липня, серпня. І у подальшому це вже буде ціна зафіксована", - сказав він в ефірі телемарафону у середу.

Ляшко зазначив, що "ціна, яка буде задекларована у національному каталозі цін, наступним етапом буде відображатися в електронному рецепті і буде підтягуватись".

Він зазначив, що зниження цін відбувається не тільки на вітчизняні, а й на імпортні препарати.

"В цьому напрямку рухаємося. З українським виробником це набагато швидше відбулося, можна було сісти за "круглий" стіл, домовитись і попросити їх про певну соціальну відповідальність на період воєнного стану, і ми вже маємо зниження цін на 30%. Щодо іноземних виробників, з якими ми також працюємо, вже очікуємо позитивний ефект від регуляцій, які ми започаткували", - сказав він.

Ляшко уточнив, що "ці регуляції, які проводяться, не можуть дати ефект сьогодні на завтра".

"Тому цей ефект ми вже будемо оцінювати впродовж 2025 року з підсумком у грудні цього року", - сказав він.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

МОЗ проведе аудит 100 медзакладів, які пріоритетно приймають поранених захисників

Мережа клінік ADONIS з початку року розширила перелік медпослуг до 80 напрямів

Керівництво МОЗ не є фігурантами кримінальних проваджень, співпрацює з правоохоронцями щодо розслідування зловживань в медзакладах

Сучасний метод діагностики сказу до кінця року буде впроваждено ще у 10 лабораторіях України

Проєкти професійних стандартів для медсестринства винесено на громадське обговорення

Мобільні реабілітаційні команди УЧХ за 8 місяців здійснили понад 400 виїздів на Полтавщині

Сінево за 1-ше півріччя провела понад 1,5 лабораторнийх тестів в рамках контракту з НСЗУ

Агресор зруйнував або пошкодив майже 2,4 тис. об’єктів в 781 медзакладі

УЧХ поділився досвідом гуманітарної роботи

Уряд підтримав пропозицію збільшити фінансування закупівлі ліків на 3,1 млрд грн, для покриття потреби необхідно 8,6 млрд грн

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА