До ВР проходять "Слуга народу" – 44,4% голосів, "ОПЗЖ" - 12,5%, "Євросолідарність" - 8,5%, "Батьківщина" – 7,7%, "Голос" - 6% - екзит-пол "1+1"
За партійними списками до Верховної Ради нового IX скликання проходять п'ять партій, свідчать результати екзит-полу, проведеного компаніями Kantar TNS та Info Sapiens на замовлення телеканалу "1+1".
Згідно з попередніми даними станом на 18:00, в парламенті будуть представлені партії "Слуга народу" (44,4% голосів), "Опозиційна платформа - За життя" (12,5%), "Європейська солідарність" (8,5%), ВО "Батьківщина"(7,7%), партія "Голос"(6%).
Не подолали 5-відсоткового бар'єру і, отже, не проходять до парламенту нового скликання за партійними списками партії "Сила і честь", яка набрала 3,9% голосів виборців, "Опозиційний блок" (3%), "Радикальна партія" (2,9%), Патрія Шарія (2,8%), ВО "Свобода" (2,5%), "Українська стратегія Гройсмана" (2%). Всі інші партії, згідно з результатами опитування, отримали ще менше голосів виборців.
Загалом під час екзит-полу було опитано близько 40 тисяч виборців. Опитування виборців у багатомандатному виборчому окрузі проведено на 600 виборчих дільницях по всій Україні (крім спеціальних, закордонних дільниць та окупованих територій). Метод: особисте інтерв'ю на виході з виборчих дільниць. Теоретична статистична похибка вибірки - не більше за 0,7%, але з урахуванням дизайн-ефекту і досвіду попередніх екзит-полів, що враховує і систематичні похибки (наприклад неохоплення спеціальних та закордонних дільниць), компанії-дослідники припускають, що похибка не перевищить 3%.
Нинішні вибори до парламенту проходять за змішаною системою – по 225 кандидатів обирають за партійними списками в загальнодержавному багатомандатному окрузі за мажоритарною системою в одномандатних округах.
Національні екзит-поли проводяться тільки за голосування в загальнодержавному багатомандатному окрузі за партійними списками, і їх результати дають можливість отримати уявлення про склад і майбутніх партійних фракціях лише щодо однієї половини парламенту.
Щодо другої половини майбутнього парламенту - кандидатів-мажоритарників - теж можуть проводитися екзит-поли, але в кожному окрузі окремо.
При цьому слід враховувати, що кандидати-мажоритарники висуваються як партіями, так і шляхом самовисування, тому після обрання в парламент частина депутатів, обраних в округах, може увійти до фракції партій, які їх висували, а передбачити, куди увійдуть самовисуванці, заздалегідь неможливо.
Також слід враховувати, що чинна редакція Конституції не містить вимог про обов'язкове входження народного депутата до фракції партії, за списком якої він був обраний у парламент. Тому не виключено, що крім фракцій партій, що подолали 5-відсотковий бар'єр, у майбутньому парламенті будуть створені й інші фракції, куди можуть увійти і депутати-мажоритарники, і обрані за партійними списками, що відмовилися увійти до фракцій своїх партій.