Інтерфакс-Україна
13:31 04.12.2025

Поліція викрила шахраїв, які заволоділи понад 2 млн грн під виглядом постачання дронів для ЗСУ

2 хв читати
Поліція викрила шахраїв, які заволоділи понад 2 млн грн під виглядом постачання дронів для ЗСУ
Фото: https://www.facebook.com/frankivskpolice/posts/

Правоохоронці в Києві викрили у шахрайстві двох жительок Одещини та киянина, які заволоділи понад 2 млн грн під виглядом постачання квадрокоптерів для ЗСУ, повідомляє пресслужба ГУ Нацполіції в Києві.

"За даними слідства, 30-річна підприємиця у змові зі своєю матір’ю та знайомим чоловіком у спеціалізованих Telegram-каналах пропонувала поставку квадрокоптерів DJI Mavic. Після отримання грошей за товар на рахунки фіктивно створених ФОП, "бізнесмени" зникали, не поставивши замовникам оплачені квадрокоптери", - вказується у повідомленні.

Викрили злочинну схему слідчі Подільського управління поліції м. Києва за супроводження оперативних працівників та за процесуального керівництва Подільської окружної прокуратури столиці.

"Наразі задокументовано, що за такою схемою троє спільників ошукали волонтера на понад 500 000 грн, "продавши" йому неіснуючі безпілотні літальні апарати. Згодом двоє з вищезазначених "підприємців" заволоділи ще понад 1,5 млн грн коштів підприємства, яке хотіло закупити дрони для передачі військовим", – зазначила слідча слідчого відділу Анастасія Бойко.

Жінці та чоловіку 30-ти та 28-ми років слідчі заочно оголосили про підозру за ч. 5 ст. 190 Кримінального кодексу України – заволодіння чужим майном шляхом обману (шахрайство) у великих розмірах, вчинене в умовах дії воєнного стану, за попередньою змовою групою осіб, вчинене повторно.

Як повідомляє пресслужба Київської міської прокуратури, організаторка схеми та її 28-річний спільник втекли за кордон.

53-річній киянці, яка брала участь у схемі із привласнення 500 000 грн, оголошено про підозру за ч. 4 ст. 190 Кримінального кодексу України – заволодіння чужим майном шляхом обману, вчинене за попередньою змовою групою осіб, в умовах воєнного стану та у великих розмірах. Вирішується питання щодо обрання запобіжного заходу.

Санкція статті передбачає найсуворіше покарання у вигляді позбавлення волі до 12 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років із конфіскацією майна.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Музею історії України передали унікальний меч часів Київської Русі, який випадково знайшли під Радомишлем

Найпопулярнішим серед українців напрямком на зимові свята є Буковель, а за кордоном – Єгипет – Join UP!

Міносвіти розповіло про 4 розроблені моделі оплати праці вчителів для подальшого обговорення

В Одеському порту внаслідок нічного обстрілу пошкоджено цивільне судно під прапором Лівану з українською соєю

Повітряні сили: Зафіксовано влучання ракет та 39 ударних БпЛА на 21 локації

УЧХ надавав допомогу постраждалим на Житомирщині після російської атаки БпЛА

В Україні запускають міжнародний проєкт зі збереження біорізноманіття Карпат

Людина загинула від атаки російського дрона у Херсоні – прокуратура

Україна перейде на 2-річний циклу створення підручників і впроваджуватиме їх доставку від видавництв до шкіл - Міносвіти

Українська мова зміцнила свої позиції в соцмережах у 2025р - мовний омбудсмен

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА