Інтерфакс-Україна
10:18 29.01.2026

СБУ: Затримано російського "крота", який готував атаку РФ на морські дрони Sea Baby та Magura

2 хв читати
СБУ: Затримано російського "крота", який готував атаку РФ на морські дрони Sea Baby та Magura

Військова контррозвідка Служби безпеки за сприяння головнокомандувача Збройних сил України та командувача Військово-морських сил ЗСУ затримала військовослужбовця бригади безекіпажних комплексів спецпризначення ВМС ЗСУ, який, за даними правоохоронців, виявився російським інформатором.

Як встановило розслідування, фігурант мав передати своєму "контакту" геолокації пунктів базування військових, які управляють морськими дронами та координати зберігання безпілотних катерів з маршрутами їхнього руху.

"Серед головних "цілей" ворога були легендарні морські безпілотники СБУ та ГУР МО під кодовими назвами "Sea Baby" та "Magura"", - йдеться у повідомленні в телеграм-каналі СБУ у четвер.

Співробітники СБУ завчасно викрили інформатора, задокументували його злочини і затримали, коли він готував координати для ракетної атаки РФ. Синхронно з цим Служба безпеки вжила заходів для убезпечення локацій Сил оборони в зоні ворожої розвідактивності.

"За матеріалами справи, затриманий військовослужбовець потрапив у поле зору російських спецслужбістів через своїх знайомих, яким розповідав про деталі роботи. Одну із таких знайомих ворог використав як "зв’язкову" для отримання закритих відомостей про українських оборонців", - йдеться у повідомленні.

Під час обшуків у затриманого вилучено смартфон, на якому він накопичував секретну інформацію та через який контактував зі знайомою.

Наразі слідчі Служби безпеки вже повідомили інформатору про підозру за ч. 2 ст. 114-2 Кримінального кодексу України (несанкціоноване поширення інформації про розміщення ЗСУ чи інших утворених відповідно до законів України військових формувань, вчинене в умовах воєнного стану).

Також розглядається питання щодо можливої додаткової кваліфікації його злочинних дій. Зловмисник перебуває під вартою. Триває розслідування для притягнення до відповідальності всіх винних осіб.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Сибіга розповів про енергоініціативи для України від партнерів, зокрема, зі Швеції, Словаччини та Молдови

Раді рекомендують ухвалити закон щодо скасування візових вимог для іноземців-волонтерів

В Києві без тепла лишається 454 житлові будинки, переважно в ж/м Виґурівщина-Троєщина - мер

У Кривому Розі загинула жінка, постраждали ще троє цивільних через атаку БпЛА

"Укренерго" в останній робочий день тижня обмежуватиме електроенергію в усіх регіонах України протягом доби

Батьки київських школярів отримують повідомлення про відновлення навчання з 2 лютого очно чи дистанційно

У Резерв+ 30 січня з опівночі до 2 години ночі можуть бути недоступні послуги через технічні роботи - Міноборони

Каллас: Росія у чорному списку через ризики відмивання грошей

У районі Дронівки важкі позиційні бої; основні зусилля ворог зосереджує на форсуванні річки Сіверський Донець - ЗСУ

Українські підрозділи контролюють північну частину Покровська, у Мирнограді тримають оборонні рубежі – УВ "Схід"

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА