Інтерфакс-Україна
10:55 30.06.2024

У Франції проходить перший тур парламентських виборів

1 хв читати
У Франції проходить перший тур парламентських виборів

У материковій Франції о 08.00 ранку за місцевим часом відкрилися виборчі дільниці для голосування на виборах до нижньої палати парламенту - Національних зборів.

Згідно з прогнозами, у першому турі позачергових парламентських виборів у неділю очікується висока явка, повідомляє RFI.

Із числа зареєстрованих 49 млн виборців першими проголосували французи, які проживають на заморських територіях.

Має бути обрано 577 членів Національних зборів. Перші результати виборів очікуються після 20:00 за місцевим часом. Згідно з процедурою, якщо кандидат набирає більшість голосів у першому турі за явки понад 25%, то він одразу отримує місце в парламенті. Якщо ж жоден кандидат не обраний, відбувається другий тур.

Другий тур має відбутися 7 липня.

Згідно з останніми опитуваннями, проведеними перед самими виборами, політична сила, яка здобуде перемогу в першому турі, - "Національне об'єднання". На друге місце має вийти коаліція лівих "Новий народний фронт". Блоку президентських сил "Разом за Республіку" пророкують третій результат.

Як повідомлялося, 9 червня президент Франції Еммануель Макрон оголосив про розпуск Національних зборів і призначення дострокових парламентських виборів на 30 червня і 7 липня.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Україна ініціює термінове засідання Радбезу ООН через російський удар "Орєшніком"

В Києві внаслідок російського удару пошкоджено будівлю одного з посольств

Удар по Львову був завданий "Орєшніком" – мер

Кількість постраждалих унаслідок ракетної атаки РФ на Київ збільшено до 25 людей, пошкоджено 19 багатоповерхівок

Окупанти просунулися біля Гуляйполя та Приморського, загалом на 5,94 кв. км — DeepState

Газопостачання для 376 абонентів у Рудному на Львівщині тимчасово припинено через спрацювання системи безпеки

В ніч на 9 січня збито/подавлено 244 із 278 цілей противника, є влучання ракет та 16 ударних БпЛА на 19 локаціях, ворог завдав удару балістикою середньої дальності

Володимир Когут повідомив про відхід з посади т.в.о. начальника Полтавської ОВА

Сибіга після нічної атаки на Україну: Ми закликаємо наших партнерів вжити негайних заходів, щоб посилити тиск на Москву

ЖК "Комфорт Таун" знову постраждав від російського обстрілу Києва

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА