Інтерфакс-Україна
15:14 23.01.2025

ДТЕК планує підготувати проєкт Полтавської ВЕС до будівництва до жовтня 2025 р. – СЕО

2 хв читати
ДТЕК планує підготувати проєкт Полтавської ВЕС до будівництва до жовтня 2025 р. – СЕО

Енергохолдинг ДТЕК планує до жовтня 2025 року вивести проєкт будівницва Полтавської вітрової електростанції (ВЕС) 650 МВт на стадію ready to build (RTB, проєкт на стадії готовності до початку будівництва) і готується створити інвестиційний консорціум для його реалізації, повідомив генеральний директор холдингу Максим Тімченко.

"Це буде ready to build приблизно до жовтня. Зараз ми зустрічаємось з фінансовими партнерами і компаніями. Наша мета – на наступному ВЕФ у Давосі зробити announcement проєкту Полтавської ВЕС", – сказав Тімченко у коментарі агентству "Інтерфакс-Україна" у кулуарах Українського сніданку, організованого Фондом Віктора Пінчука на полях Всесвітнього економічного форуму в Давосі у четвер.

Він звернув увагу на те, що потужність Полтавської ВЕС складає 650 МВт, і це набагато більше, ніж потужність Тилігульської ВЕС 500 МВт, угоду про добудову якої ДТЕК уклав з виробником вітротубін Vestas і про що сторони оголосили у Давосі 22 січня.

"Це буде великий проєкт, тому нам, звісно, треба зробити консорціум. І фінансистів, і експертів-партнерів. Так що ми дуже швидко рухаємося", – зазначив СЕО ДТЕК.

Як повідомлялося, наприкінці червня 2024 року Група "ДТЕК ВДЕ" отримала технічні умови на підключення Полтавської ВЕС 650 МВт до енергосистеми, що є важливою умовою для проєктування підстанції збору потужності майбутньої ВЕС. Плановий період початку будівництва – 2025 рік.

22 січня 2025 року ДТЕК заявив, що залучив EUR370 млн кредитів міжнародних банків, забезпечених гарантіями державного Експортно-інвестиційного фонду Данії (EIFO), на будівництво ІІ черги Тилігульської ВЕС 384 МВт. Більшість з цих коштів буде використана для фінансування турбін Vestas EnVentus V162-6,0 МВт. Загалом буде закуплено 64 вітрові турбіни. Данський виробник вітротурбін Vestas та ДТЕК на ВЕФ у Давосі оголосили про укладання відповідної угоди.

На прес-конференції у Давосі Тимченко зазначив, що ДТЕК негайно розпочинає будівництво ІІ черги Тилігульської ВЕС.

Вартість проєкту збільшення потужності Тилігульської ВЕС у Миколаївській області зі 114 МВт до 500 МВт становить EUR450 млн. ДТЕК фінансує залишок вартості проєкту (приблизно EUR80 млн) власними коштами.

Тилігульська ВЕС після завершення будівництва буде найбільшою у Східній Європі. Її перша черга 114 МВт вартістю приблизно EUR200 млн розпочала роботу у травні 2023 року. Тоді було оголошено про пошук коштів на подальше будівництво ВЕС.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Технічна освіта є питанням нацбезпеки, і бізнес має бути залучений до освітньої екосистеми на всіх рівнях –"Метінвест"

НБУ затвердив порядок страхування відповідальності надавачів нефінансових платіжних послуг

Необхідно усунути правову колізію стосовно пайових внесків для будівництв, розпочатих у 2021 р., - думка

Ми у будь-якому випадку прийдемо до розкриття банківської таємниці – Мінфін

Вартість проєктів комплексної модернізації з 2016 року збільшилася втричі - до EUR300/кв.м

Обсяг виплаченого нацкешбеку у травні зріс на 10% та став найбільшим за час програми

"Ліси України" встановили рекорд і реалізували у ІІ кв.-2025 р. необробленої деревини на 8,9 млрд грн

Зовнішнє фінансування держбюджету за I пів.-2025 зросло на 9% та становило $22 млрд - Мінфін

Голова енергокомітету Ради розраховує на ухвалення закону про обʼєднання ринків е/е України та Європи до жовтня

Правління "Укренерго" планується сформувати до кінця липня, як і вийти на завершення реструктуризації бондів, - Бойко

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА