Інтерфакс-Україна
14:29 30.04.2025

Роз’єднати чи ні переговорний процес про вступ в ЄС України та Молдови можуть вирішувати тільки держави-члени - Єврокомісія

2 хв читати
Роз’єднати чи ні переговорний процес про вступ в ЄС України та Молдови можуть вирішувати тільки держави-члени - Єврокомісія

В Європейській Комісії уникають відповіді на запитання, якою саме є позиція стосовно можливого розділення переговорного процесу про вступ в Європейський союз України та Молдови, і вказують, що це питання належить до компетенції країн-членів Європейського союзу.

Так у середу в Брюсселі під час брифінгу прокоментував речник Європейської комісії Гійом Мерсьє реакцію віцепрем’єрки України Ольги Стефанішиної, яка назвала "неконструктивною" заяву європейського комісара з питань розширення Марти Кос стосовно можливості роз’єднати Молдову та Україну в переговорному процесі про членство в Європейському союзі.

Відповідаючи на запитання, чи дійсно Європейська комісія планує роз’єднати переговори про вступ в ЄС України та Молдови, Мерсьє сказав: "Коли йдеться про роз'єднання України та Молдови на шляху до вступу, просування цього процесу в Раді залежить виключно від держав-членів. Зі свого боку, ми залишаємося повністю відданими наданню необхідної технічної, фінансової та політичної підтримки як Молдові, так і Україні для реального продовження їхніх реформ".

Він зазначив, що Європейська комісія буде повністю залучена до підготовки до переговорів стосовно Кластера 1, і нагадав вже відому позицію Єврокомісії, яка полягає в тому, що переговори стосовно Кластеру 1 як для України, так і для Молдови можуть бути відкриті, "як тільки будуть виконані всі критерії". "Але знову ж таки, остаточне рішення щодо відкриття цього Кластеру 1 залишається за державами-членами", - повторив Мерсьє.

Крім того, речник знову нагадав, що, відповідно до оцінки Єврокомісії щодо вступу в ЄС, "і Україна, і Молдова досягли стабільного прогресу в реформах". "Наш процес скринінгу разом з Україною та Молдовою просувається дуже швидкими темпами. Отже, ця технічна робота триває. Але зрештою, остаточне рішення мають прийняти держави-члени", - наголосив він ще раз.

За словами Мерсьє, в разі, якщо держави-члени побажають це зробити, вони винесуть це питання на обговорення для подальшого ухвалення рішення.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Президент підписав закон про закріплення права волонтерів на визнання компетентностей

Про відокремлення переговорів про вступ до ЄС для України і Молдови не йдеться – Порошенко після зустрічі з фон дер Ляєн

Сибіга допустив мирні переговори у будь-якому форматі після реального і тривалого припинення вогню

Кличко обговорив із президентом ЄНП посилення допомоги Україні та захист демократії

РФ і Україні треба якнайшвидше укласти угоду, Трамп не готовий чекати занадто довго - Волтц

Трамп про мирну угоду: побачимо, що станеться протягом тижня, ми на завершальному етапі

Стефанчук: ніхто, крім країн НАТО, не має права вето на шлях України до Альянсу

Мелоні: оголошеного Путіним триденного перемир'я недостатньо, щоб довести прагнення Росії до миру

Порошенко назвав рішення НБУ про його небездоганну репутацію незаконним

Китай закликав Україну та Росію "усунути корінні причини конфлікту"

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА