Інтерфакс-Україна
22:56 03.06.2025

Новим президентом Південної Кореї став Лі Чже Мьон

1 хв читати

Кандидата від Ліберальної партії Лі Чже Мен обрали президентом Південної Кореї на позачергових виборах у вівторок, повідомляє Reuters.

Майже 80% із 44,39 млн виборців Південної Кореї, які мають право голосу, віддали свої голоси за Лі, що є найвищою явкою на президентських виборах у країні з 1997 року. За даними Національної виборчої комісії, після підрахунку понад 99% голосів кандидат від Демократичної партії Лі набрав 49,3%, а кандидат від ПНП Кім Мун Су - 41,3%.

"Лі назвав вибори "судним днем" проти воєнного стану Юна і нездатності Партії народної влади дистанціюватися від цього рішення", - йдеться в повідомленні.

У короткій промові перед прихильниками, які зібралися біля будівлі парламенту після закриття виборчих дільниць, Лі заявив, що виконає свої обов'язки на цій посаді і принесе єдність країні.

"Ми можемо подолати ці тимчасові труднощі завдяки об'єднаним зусиллям нашого народу, що володіє величезними можливостями", - сказав він.

Лі також пообіцяв відродити економіку і прагнути до миру з ядерною Північною Кореєю за допомогою діалогу і сили.

Джерело: https://www.reuters.com/world/asia-pacific/south-koreans-vote-president-after-months-turmoil-triggered-by-martial-law-2025-06-02/

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

МЗС Росії зробило заяву щодо Близького Сходу, але забуло подивитися в дзеркало - Тихий

Єврокомісія підтверджує виплату Україні EURO1 млрд п’ятого траншу макрофіну для України в рамках ERA

Ще 11 дітей повернули з ТОТ Херсонщини на підконтрольну уряду територію України

Нову підозру отримав нардеп Шевченко, який перебуває під вартою за держзраду

Удар Ізраїлю по Ірану: що відомо на даний момент

Зеленський призначив А.Гетьманчук главою Місії України при НАТО замість Галібаренко

ЦАХАЛ про удари по Ірану: в ході ударів були знищені десятки радарів і пускових установок ракет класу "земля-повітря"

Прохолодна дощова погода збережеться в Україні у вихідні

Зеленський підписав закони про звільнення від мит і ПДВ оптоволокна для БпЛА

Точицький представив Осіпова: разом із сильною командою Держкіно ми починаємо новий етап розвитку українського кінематографа

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА