Інтерфакс-Україна
11:43 24.04.2025

Лише два комплексних плани розвитку громад в Україні затверджено на сьогодні – Шуляк

1 хв читати
Лише два комплексних плани розвитку громад в Україні затверджено на сьогодні – Шуляк

На сьогодні лише дві громади в Україні затвердили комплексні плани просторового розвитку, парламент відтермінував завершення процесу їх створення до 2028 року, повідомила очільниця комітету Верховної Ради з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Олена Шуляк.

"Ми живемо із дуже застарілою містобудівною інформацією, тому Верховна Рада у 2021 році виправила цю помилку і встановила, що місцеві ради з 1 січня 2025 року мають розробити новий вид документації – комплексний план просторового розвитку. Проте парламент кілька тижнів тому відтермінував застосування цього закону і переніс термін на 2028 рік, бо місцева влада виявилася неготовою", – розповіла народна депутатка на конференції "Будівництво та інфраструктура: ключові галузі зростання економіки", організованій аналітичним центром We build Ukraine, у Києві в четвер.

Вона констатувала, що станом на сьогодні на всю Україну лише два просторових плани зроблено і затверджено: один у Хмельницькій області і один у селищній громаді в Харківській області.

За словами Шуляк, відсутність комплексних планів перешкоджає ефективній боротьбі з корупцією у сфері землевпорядкування і містобудування та побудови прозорих та якісних правил у цих сферах. Крім того це заважає роботі інвесторів.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Інфляція у вересні склала 0,3%, у річному вимірі скоротилася до 11,9% - Держстат

"Київміськбуд" розробляє план реструктуризації поточної заборгованості перед підрядниками

Уряд затвердив положення про ядерний страховий пул

"Нафтогаз" залучив 3 млрд грн кредиту Ощадбанку на закупівлю імпортного газу

Нова цифрова система електронних дозволів для міжнародних вантажоперевізників запрацює з 1 листопада

Перспективним напрямком розвитку міжнародних готельних мереж є обласні міста - думка

Менше 10% українських готелів мають офіційний статус зірковості

Україна за 9 міс. наростила вивезення брухту на 54,1%, у валюті майже наполовину

Фіксована ціна на газ для населення та бюджетних установ залишається незмінною до 31 березня 2026р - Свириденко

Мінекономіки обговорило з ЄБРР можливий продаж міноритарних часток у держкомпаніях

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА