Інтерфакс-Україна
16:00 09.07.2025

Рішення ЄСПЛ буде використовуватися для дипломатичного тиску на РФ та стане основою роботи інших інституцій, зокрема, спецтрибуналу по агресії- уповноважена

2 хв читати
Рішення ЄСПЛ буде використовуватися для дипломатичного тиску на РФ та стане основою роботи інших інституцій, зокрема, спецтрибуналу по агресії- уповноважена

Рішення Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) про визнання системних та масових порушень прав людини, вчинених Росією на окупованих територіях України з 2014 року та в ході повномасштабного вторгнення з 2022 року стане основою для роботи спецтрибуналу щодо злочину агресії, оскільки ЄСПЛ конкретно описав контекст військової агресії Росії, наголошує уповноважена у справах Європейського суду з прав людини Маргарита Сокоренко.

В ході онлайн-брифінгу в середу, відповідаючи на питання, чи можна буде використовувати це рішення ЄСПЛ в роботі спецтрибуналу, Сокоренко сказала: "Щодо спецтрибуналу по агресії. На мою думку, це рішення буде душе помічним і корисним в роботі майбутнього спецстрибуналу по агресії… ЄСПЛ дуже конкретно описав контекст військової агресії РФ".

За її словами, ЄСПЛ вказав на те, що в риториці РФ чітко прослідковується мета знищення України як суб'єкта міжнародного права.

"Висновки (ЄСПЛ) мають стати основою для роботи спецстрибуналу. Думаю, що так і буде в перспективі", - додала уповноважена.

Також вона зазначила, що висновки прийнятого ЄСПЛ рішення мають значення для проваджень в інших міжнародних інституціях. "Багато елементів, на які вказав Європейський суд, говорять і про агресивну війну, і про злочин агресії РФ, і про те, що стосується питань депортації, русифікації населення на окупованих територіях. Це те, що може говорити про елементи геноциду.", - уточнила уповноважена.

Зокрема, за її словами, висновки ЄСПЛ можуть допомогти Міжнародному кримінальному суд (МКС), аби він почав розглядати подані до МКС скарги.

Відповідаючи на питання про те, чи відчує на собі РФ якимось чином це рішення суду, Сокоренко зазначила: "Це рішення ЄСПЛ, сьогоднішні висновки з чіткими месиджами будуть далі використовуватися у нашій зовнішньополітичній роботі для того, аби дипломатично, в тому числі санкційно тиснути на РФ на міжнародному рівні".

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Рада звернулась до Конгресу США щодо необхідності посилення лідерства США у підтримці України у війні з РФ

Очікуються кілька етапів обмінів на виконання домовленостей другої зустрічі в Стамбулі - Зеленський

Суд взяв під варту працівника НАБУ Гусарова, підозрюваного в держзраді - ЦПД

Найближчі дні в Україні будуть теплими, в низці областей пройдуть короткочасні дощі з грозами

У грудні у Франції розпочнеться український культурний сезон "Вояж в Україну" - Сибіга

УЧХ допомагав ліквідувати наслідки повітряних атак РФ у Сумах та Одесі

Transparency International Ukraine закликає Раду не підтримувати законопроєкт щодо розслідування справ про зниклих безвісти після поправок щодо роботи САП та НАБУ

Законопроєкт № 12414 несе пряму загрозу втрати незалежності САП та НАБУ – заява антикорупційних органів

Івано-Франківщина планує відновити видобуток солі

Нардеп Радіна закликає нардепів не голосувати за законопроєкт щодо розслідування справ про зниклих без вісти після внесення туди правок щодо САП

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА