Інтерфакс-Україна
11:58 04.09.2025

ЦПД спростував повідомлення про мінування будинків на Карантинному острові в Херсоні

1 хв читати
ЦПД спростував повідомлення про мінування будинків на Карантинному острові в Херсоні

Центр протидії дезінформації (ЦПД) Ради національної безпеки та оборони (РНБО) спростував повідомлення російських пропагандистських ЗМІ про начебто мінування українськими військовими житлових будинків на Карантинному острові в Херсоні.

"Пропаганда РФ активно тиражує заяву гауляйтера тимчасово окупованої частини Херсонської області Володимира Сальдо, що українські військові мінують житлові будинки на Карантинному острові в Херсоні. Подібні заяви є частиною російського пропагандистського наративу, начебто українські військові "ховаються за спинами мирних мешканців", - йдеться у повідомленні ЦПД у телеграм-каналі у четвер.

Наголошується, що "ці твердження не мають нічого спільного з реальністю, вони покликані виправдати воєнні злочини росіян проти цивільного населення України та є намаганням провокувати у людей паніку й недовіру до Сил оборони України".

"Насправді саме російські військові цілеспрямовано атакують цивільних мешканців Херсона усією наявною зброєю, в тому числі влаштовуючи "полювання" на цивільних за допомогою дронів. Через такі дії росіян Карантинний острів став одним із найнебезпечніших районів Херсона, звідки більша частина некомбатантів евакуювалася", - зазначено у повідомленні ЦПД.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Одна людина загинула і четверо постраждали внаслідок ударів ворога по Дніпропетровській області - ОВА

Гран-прі КМК "Молодість" отримав фільм "Втомлені" українського режисера

Філіппіни уклали з Канадою угоду про статус перебування збройних сил для стримування Китаю

У передмісті Харкова постраждала людина через ворожий авіаудар

Зеленський: Україна зміцнила компонент Patriot у системі ППО, будуть і подальші результати

Під час комбінованих ударів по Дніпропетровщині загинули і поранені військові ЗСУ

Продюсер Полякової про недопуск на нацвідбір "Євробачення-2026": Спробую ще кілька форматів досудового врегулювання

Кількість постраждалих у Підлимані Харківської області зросла до трьох, одна з них в особливо тяжкому стані

Суддя вчинила смертельну ДТП на Прикарпатті - ДБР

Чоловік травмований внаслідок обстрілу Підлиману Харківської області

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА