Інтерфакс-Україна
19:48 27.08.2025

Гарантії безпеки мають бути в договорі, який потребує ратифікації — голова делегації Ради у ПА НАТО

1 хв читати
Гарантії безпеки мають бути в договорі, який потребує ратифікації — голова делегації Ради у ПА НАТО

Гарантії безпеки для України повинні бути прописані у міждержавному договорі, який мають ратифікувати країни-підписанти, вважає голова постійної делегації Верховної Ради у Парламентській асамблеї НАТО Єгор Чернєв (фракція "Слуга народу").

"Це має бути не меморандум, який підписується першими особами, а все ж таки міждержавний договір, який має найвищу силу в міжнародному праві, і він має бути ратифікований парламентами всіх тих країн, які його підписали", - сказав Чернєв в ефірі національного телемарафону у середу.

За словами народного депутата, у договорі потрібно, по-перше, конкретно прописати, що мають зробити гаранти безпеки, а по-друге, у ньому мають бути пункти, які країни-гаранти зобов’язуються виконати, якщо Російська Федерація знову нападе на Україну.

"Ми маємо не озиратися на позицію Російської Федерації, коли ми будемо говорити про юридичне закріплення, тому що росіянам по цимбалах будь-які документи, які вони підписують, чи з якими вони погоджуються. Важливо закріпити це з тими, хто поважає силу права і поважає документи, які вони підписують - це західні країни", - зазначив народний депутат.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Рада викликала на засідання голову Фінмоніторингу Проніна

Порошенко закликав заборонити Telegram після вбивства Парубія

Президент Фінляндії анонсував зустріч формату NB8 у середу разом із Зеленським

Військовий Єгор Фірсов закликав голову Деснянської РДА Бахматова спрямувати енергію на службу в ЗСУ

В Києві з Парубієм прощатимуться в понеділок ввечері на Майдані, повідомив Порошенко

Зеленський та Залужний, а також їх партії отримали б найвищу підтримку українців в разі виборів – соцопитування "Рейтинга"

Порошенко на місці вбивства Парубія у Львові: зробимо все можливе для того, щоб знайти виконавців

Мерц: Путін хоче відновити СРСР, дестабілізує демократії й намагається впливати на громадську думку

Кияни найкраще оцінюють діяльність "Євросолідарності" і "Голосу" в Раді – КМІС

Запровадження 1 січня 2026р нової електронної акцизної марки призведе до втрати держбюджетом 140 млрд грн - думка

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА