Інтерфакс-Україна
14:12 24.01.2025

ДТЕК готовий допомогти Молдові в забезпеченні енергетичної стабільності – СЕО

2 хв читати
ДТЕК готовий допомогти Молдові в забезпеченні енергетичної стабільності – СЕО

Енергохолдинг ДТЕК готовий надати допомогу Молдові у забезпеченні її енергетичної стабільності, повідомив його генеральний директор Максим Тімченко за результатами зустрічі з прем'єр-міністром Молдови Доріном Речаном на полях Всесвітнього економічного форуму у Давосі.

"Ми вдячні Республіці Молдова за надання всебічної підтримки нашій країні в умовах війни. Тепер, коли країна стикається з низкою енергетичних проблем, ДТЕК готовий допомогти Молдові забезпечити стабільність її енергетичного сектору. Ми з нетерпінням чекаємо на подальшу співпрацю в цій галузі", – написав він у мережі Х.

Тімченко також повідомив про зустріч на ВЕФ-25 із прем'єр-міністром Хорватії Андреєм Пленковичем, на якій обговорювалась роль ДТЕК у розвитку ВДЕ у цій країні.

"ДТЕК через нашу дочірню компанію DRI активно сприяє енергетичному переходу Хорватії завдяки нашому портфелю з двох вітрових та сонячних проєктів. Ще один проєкт незабаром буде анонсований. Я з нетерпінням чекаю на можливість вивчити потенційну співпрацю для підтримки енергетичного переходу відповідно до Європейської зеленої угоди", – написав СЕО ДТЕК.

У червні 2024 року DRI (DTEK Renewables International, європейський підрозділ ДТЕК з розвитку ВДЕ) повідомила, що будує свої перші проекти в Хорватії – ВЕС 127,5 МВт та підстанцію 400/110 кВ, призначену для підключення проєктів відновлюваної енергії. Обидва проекти будуть розташовані в південному регіоні Хорватії, у місті Спліт, Далмація, і є першим кроком в амбітних планах DRI створити портфель вітрових та сонячних проєктів потужністю до 500 МВт у країні до 2028 року, а також інвестувати у підстанції та сховища для зберігання електроенергії.

Загальний портфель проектів ВДЕ DRI на її пріоритетних ринках – як працюючих, так і на різних стадіях розробки та будівництва, становить 1,4 ГВт.

ДТЕК неодноразово заявляв, що має намір розвивати ВДЕ в Румунії, Італії, Хорватії, Польщі.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Негода знеструмила чотири населені пункти у двох областях, енергоспоживання знижується з падінням спеки – "Укренерго"

Зеленський підписав закон про запровадження 10% мита на експорт насіння сої та ріпаку

Передумови до повернення 14-денних депосертифікатів поки відсутні – 1-й заступник голови НБУ

Потенціал ринку ОВДП для фінансування дефіциту вимірюється парою сотень мільярдів гривень – 1-й заступник голови НБУ

Нацбанк очікує передання йому держчастки в Нацдепозитарії в найближчі місяці

У НБУ очікують на сезонне зростання попиту на валюту, але менше рівнів минулого року – 1-й заступник голови

Необхідність перегляду стрес-тестів через погіршення макропрогнозу відсутня – 1-й заступник голови НБУ

Голова бюджетного комітету Ради Підласа відзначає перевиконання плану доходів Держбюджету-2025 за 8 місяців на 6%

НБУ бачить з $65 млрд необхідного міжнародного фінансування на 2026-2027рр підтвердженими близько третини

У Нацбанку відсутні плани включати криптоактиви до міжнародних резервів

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА