Інтерфакс-Україна
20:51 06.01.2026

Макрон: Ми узгодили Паризьку декларацію щодо гарантій безпеки для України

2 хв читати
Макрон: Ми узгодили Паризьку декларацію щодо гарантій безпеки для України
Фото: https://t.me/V_Zelenskiy_official

Президент Франції Еммануель Макрон повідомив про узгодження Паризьку декларацію щодо гарантій безпеки для України "Коаліцією охочих".

"Сьогодні в Парижі ми провели чергову зустріч глав держав та урядів 35 країн, що входять до складу Коаліції охочих, разом із президентом Зеленським та у присутності делегації США на чолі з паном Віткоффом та паном Кушнером…Ця сьогоднішня зустріч знаменує собою значний крок вперед, що відображено в Паризькій декларації про надійні гарантії безпеки для міцного та тривалого миру", - сказав він після зустрічі лідерів "Коаліції охочих" у Парижі у вівторок.

Макрон наголосив, що декларація Коаліції охочих "вперше визнає оперативну конвергенцію між 35 країнами, що входять до Коаліції охочих, Україною та Сполученими Штатами Америки, у створенні надійних гарантій безпеки". У цій декларації детально описано кожен із компонентів цих гарантій безпеки.

"Також ми формалізували тут координаційну групу, яка повністю інтегрує всі відповідні військові сили та забезпечить оперативну координацію між Коаліцією охочих, Сполученими Штатами Америки та Україною. Вона надаватиме підтримку у координації зі штаб-квартирою Коаліції в Парижі, - сказав він.

Як зазначив Макрон, у рамках Коаліції охочих, на основі всієї роботи, виконаної за останні кілька місяців, сторони "консолідували наш підхід". Таким чином, декларація визначає компоненти гарантій безпеки.

"По-перше, шляхом створення механізмів моніторингу припинення вогню, які будуть передані під керівництво Америки, але за участю кількох держав, які висловили свою готовність. По-друге, постійна підтримка, перш за все, Збройних сил України, які є і залишатимуться першою лінією оборони та стримування агресії", - заявив Макрон.

Говорячи про спроможності української армії, це включає 800 000 військовослужбовців, навчання, можливості та всі ресурси, необхідні цій армії для стримування будь-якої подальшої агресії.

"По-третє, продовжити нашу підготовку до розгортання багатонаціональних сил у повітрі, на морі та на суші, щоб забезпечити певну форму заспокоєння", - сказав Макрон..

Окремо Макрон наголосив на важливості ролі Туреччини, яка у "морській компоненті" "відіграє дуже значну роль і взяла на себе цю відповідальність".

"По-четверте, ми домовилися перевести ці зобов'язання в юридичні терміни, щоб підтримати Україну у разі нового нападу з боку Росії", - заявив Макрон.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Карні заявив у Давосі про необхідність кооперації середніх держав у захисті правил і цінностей від сваволі наддержав

Львівська ОВА оприлюднила результати перевірки за фактом знеструмлення транспорту й лікарень у Львові 7 січня

Трамп анонсував розробку плану щодо власності на Гренландію, який втішить НАТО

У Києві презентували книгу "Острів ГУР. Таємниці. Операції. Війна" про діяльність української воєнної розвідки

Трамп поскаржився, що Україна й РФ почергово виявляються не готові завершити війну

Сили оборони відбили з початку доби 102 ворожі атаки - Генштаб

Україна веде переговори з інвесторами в США щодо проєктів, дотичних до військових технологій - Качка

Водопостачання в Києві відновлено, теплопостачання – не повністю – Шмигаль

Свириденко: Нідерланди надають додаткову допомогу у EUR23 млн на підтримку енергетики України

Угода про процвітання узгоджена на технічному рівні – віцепрем’єр

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА