Інтерфакс-Україна
21:52 14.01.2026

Європарламент висловив підтримку Гренландії та Данії й розкритикував заяви США

2 хв читати
Європарламент висловив підтримку Гренландії та Данії й розкритикував заяви США

Європейський парламент висловив "однозначну підтримку" Гренландії та Данії й розкритикував заявлену мету США взяти під контроль арктичний острів.

Відповідну заяву прийняли лідери груп законодавчого органу ЄС.

"Європейський парламент твердо підтримує багатосторонність та міжнародний порядок, заснований на правилах. Будь-яка спроба підірвати суверенітет і територіальну цілісність Данії та Гренландії порушує міжнародне право та Статут Організації Об'єднаних Націй", - сказано в релізі на сайті Європарламенту.

У заяві зазначено, що безпека Арктики - це стратегічний пріоритет для Європейського Союзу, і об'єднання твердо прагне її захищати.

Європарламент підкреслив, що арктична стратегія ЄС "виходить за рамки суто безпекових питань". Завдання блоку щодо посилення сталого розвитку і співпраці з громадянами регіону є непохитним, сказано в релізі.

"Королівство Данія, включаючи Гренландію, є членом НАТО та повністю захищене колективними гарантіями безпеки Альянсу. Європейський парламент продовжуватиме зміцнювати європейський оборонний потенціал та забезпечувати, щоб держави-члени ЄС дотримувалися своїх зобов’язань перед НАТО, зокрема шляхом сталого інвестування в оборону та сильної присутності в Арктичному регіоні", - заявив Європарламент.

У документі також вказано, що безпека Арктики забезпечується в рамках НАТО, і Данія підтримує угоди щодо захисту регіону з ключовими партнерами, зокрема США.

Європарламент засудив заяви адміністрації американського президента Дональда Трампа щодо Гренландії, які є "відвертим викликом міжнародному праву, принципам Статуту ООН та суверенітету й територіальній цілісності союзника по НАТО".

Законодавчий орган ЄС наголосив, що такі заяви є неприйнятними та не мають місця у відносинах між демократичними партнерами.

Європарламент закликає Єврокомісію та Європейську раду "визначити конкретну та відчутну підтримку Гренландії та Данії, дотримуючись принципів й права ЄС, міжнародного права та Статуту НАТО".

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

ВАКС зменшив заставу голові АМКУ Кириленку з 25 до 20 млн грн - TI

Сибіга доручив закордонним дипустановам України ініціювати термінові збори коштів, подібні до польської акції

"Епіцентр" відновив роботу безкоштовного коворкінгу "Незламний хаб" на Почайній в Києві

ПС ЗСУ та Міноборони реалізують трансформацію системи протидії "шахедам" - Зеленський

ТОК Gulliver готують по повноцінного відкриття 1 лютого

Потепління в Україні слід очікувати після 22 січня - Укргідрометцентр

Віткофф і Кушнер 20 січня в Давосі обговорять мирний план щодо України з представником Путіна - ЗМІ

СБУ викрила ще 8 ворожих агітаторів, серед них - посадовиця суду та рецидивіст, який 4 роки ховався у підвалі

"УЗ" слід реформувати з вирішенням проблеми збиткових пасажироперевезень та відкриттям залізничного ринку для конкуренції – глава "Укрметалургпрому"

Суд залишив без руху позовну заяву дружина Чернишова про поділ майна подружжя

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА