Інтерфакс-Україна
09:18 03.12.2024

Україна не погодиться на альтернативи членства в НАТО - заява МЗС до 30-річчя Будапештського меморандуму

2 хв читати
Україна не погодиться на альтернативи членства в НАТО - заява МЗС до 30-річчя Будапештського меморандуму

Україна, котра має за плечима гіркий досвід Будапештського меморандуму, не погодиться на жодні альтернативи, сурогати або замінники повноправного членства України в НАТО, ідеться в заяві Міністерства закордонних справ України з нагоди 30-річчя підписання Будапештського меморандуму, оприлюдненій у вівторок уранці.

"Ми переконані, що єдиною такою реальною гарантією безпеки для України, а також стримуючим фактором для подальшої агресії Росії проти України та інших держав, є лише повноправне членство України в НАТО... Запрошення України до НАТО зараз стане дієвою протидією російському шантажу та позбавить Кремль ілюзій щодо можливості перешкодити євроатлантичній інтеграції України", - йдеться в заяві.

У МЗС заявили, що 30-річчя з моменту підписання Будапештського меморандуму є слушною нагодою для дієвого кроку до приєднання України до Вашингтонського договору та зазначили, що це також буде єдиним шансом "зупинити ерозію ключових принципів ядерного нерозповсюдження та відновити довіру до ядерного роззброєння".

"Будапештський меморандум не зміг запобігти агресії РФ як держави, що володіє ядерною зброєю, проти України як держави, яка від свого ядерного арсеналу відмовилася; не були проведені навіть передбачені документом консультації, які Україна не раз намагалася ініціювати. Порушення Росією Будапештського меморандуму створило небезпечний прецедент, який підірвав довіру до самої ідеї ядерного роззброєння... Невиконання Будапештським меморандумом своїх функцій спричинило катастрофічне зростання безпекових загроз не лише для України, а й для інших країн та регіонів, зокрема Європи, євроатлантичного простору, Центральної та Південно-Східної Азії, Близького Сходу, а також міжнародного світу та безпеки загалом", - наголошують в українському зовнішньополітичному відомстві.

У МЗС назвали Будапештський меморандум "пам'ятником недалекоглядності в ухваленні стратегічних безпекових рішень".

"Він має слугувати нагадуванням нинішнім лідерам країн євроатлантичної спільноти про те, що розбудова європейської архітектури безпеки за рахунок інтересів України, а не з їх урахуванням, приречена на провал. Ненадання Україні в 1990-х роках реальних, дієвих гарантій безпеки стало стратегічною помилкою, якою скористалася Москва. Ця помилка має бути виправлена. Україна має отримати чіткі, юридично зобов’язуючі гарантії безпеки, які відповідають її вагомому внеску у глобальне ядерне роззброєння та підтримання міжнародного миру та безпеки", - йдеться в заяві.

В українському зовнішньополітичному відомстві звернулися до США та Великої Британії, які підписали Будапештський меморандум, а також до Франції та Китаю, що до нього долучилися, та до всіх держав-учасниць Договору про нерозповсюдження ядерної зброї, із закликом підтримати надання Україні дієвих гарантій безпеки.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Канада запровадить 25% мита на весь імпорт автомобілів з США, які не відповідають угоді про вільну торгівлю

"ДОТ" презентувала виробникам безпілотних систем демоверсію IT-системи DOT-Chain Defence

Зеленський заслухав доповідь військових про перебіг Курської операції

Апеляційна палата ВАКС послабила вирок судді Чаусу до 8 з половиною років ув'язнення

Підписаний Меморандум про співпрацю між Міннац’єдності та Радою Європи – віцепрем’єр Чернишов

Зеленський обговорив з командирами підрозділів на Сумщині основні потреби

СБУ викрила зрадників, залучених Кремлем до реалізації проєкту про "зовнішнє управління" Україною

Наступного тижня уряд має вирішити щодо спрямування додаткових коштів на підтримку прифронтових громад - Зеленський

Прессекретар Білого дому просить інвесторів довіритися Трампу

Україна вважає чинними домовленості про "енергетичне перемир'я" – Паліса

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА