Інтерфакс-Україна
16:38 11.03.2025

У Гренландії стартували вибори до місцевого парламенту – ЗМІ

2 хв читати

Виборчі дільниці відкрилися в Гренландії, де у вівторок проходять вибори до місцевого парламенту, повідомляє Associated Press.

У виборах можуть взяти участь близько 41 тис. жителів острова.

Учасникам голосування належить зробити вибір із кількох партій, фаворитами з яких є дві - соціалістична лівого спрямування "Інуїт атакватігііт" ("Об'єднання ескімосів"), що наразі перебуває при владі, і соціал-демократична "Сіумут" ("Вперед").

Крім них, за місця в місцевому парламенті борються представники ліберальної партії "Демокраатит" ("Демократи"), центристська партія "Налерак" ("Прагнення"), що підтримує незалежність острова, і ліберал-консерватори з партії "Атассут" ("Солідарність").

Як повідомляє BBC, нині більшість у парламенті – 21 із 31 місця – контролює коаліція партій "Інуїт Атакватигііт" та "Сіумут". Обидві виступають за незалежність, але найбільша "Інуїт Атакватигііт" не поспішає з референдумом, а "Сіумут" обіцяє провести його в найближчі чотири роки.

Оголошення початкових результатів виборів почнеться відразу після закриття виборчих дільниць, однак ситуація може бути ускладнена погодними умовами, оскільки значна частина острова розташована в арктичному поясі. Від цього ж залежатиме і час оголошення остаточних результатів виборів.

Спостерігачі зазначають, що за підсумками цих виборів також має стати відомо, якому саме шляху надають перевагу мешканці острова: залишитися самоврядною територією Данії, обрати напрямок у бік здобуття незалежності або прислухатися до висловлювань президента США Дональда Трампа, який пропонував данській владі викупити Гренландію.

Результати останніх передвиборчих опитувань, проведених дослідницькою компанією Verian і регіональних ЗМІ, показують, що 85% виборців виступають проти включення до складу США, 6% - "за", ще 9% не визначилися з думкою.

Крім того, 60% опитаних виступають за можливий вступ Гренландії до ЄС; 40% дотримуються протилежної думки. Такі самі результати показували опитування 2021 року. Однак, порівняно з 2021 роком, тепер знизився відсоток тих, хто підтримує партії, що виступають за незалежність від Данії, - з 80% до 69%.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Стармер закликав продовжувати чинити тиск на Путіна для беззастережного припинення вогню

Зеленський повідомив про успішний удар нової ракети "Довгий Нептун" по ворогу на 1000 км

Операція на Курщині продовжується – Зеленський

Команду з пошуку українських дітей у Єльському університеті розформували через припинення фінансування - ЗМІ

Стартувала ініційована Стармером відеоконференція

В Україні похолодає, у західних та північних областях місцями налипання мокрого снігу

У Чернігівській області через атаку ворожого дрона постраждали чотири людини, згорів будинок

Умєров провів у Римі переговори щодо постачання ракет для зенітних комплексів

Убивство Ганула ретельно готувалось, розглядаються три версії – заступник голови Нацполіції

Росіяни ударили по енергооб'єктах у Дніпропетровській та Одеській областях, пошкодження суттєві

РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА