Інтерфакс-Україна
10:14 06.03.2025

На Прикарпатті викрито групу, яка за пів року переправила через кордон щонайменше 150 чоловіків

2 хв читати

Працівники ДБР за сприяння керівництва Державної кримінально-виконавчої служби України ліквідували канал незаконного переправлення чоловіків призовного віку через кордон - викрило групу, яка за пів року переправила через кордон щонайменше 150 чоловіків.

За повідомленням ДБР, організатором схеми був начальник одного з відділів "Закарпатської установи виконання покарань № 9".

Співорганізатором виступав мешканець Закарпаття, який наразі проживає у Чехії. До оборудки також були залучені його мати, працівник Служби судової охорони в Івано-Франківській області та ще четверо мешканців прикордонного регіону.

Зловмисники знаходили охочих незаконно перетнути кордон, проводили з ними інструктажі та організовували перевезення до гірських районів Закарпатської та Івано-Франківської областей. Там їх зустрічали спільники, які забезпечували тимчасове проживання, їжу та одяг, необхідний для перетину кордону у важкодоступних місцях. У визначений час "клієнтів" доставляли до кордону поза межами офіційних пунктів пропуску, звідки вони пішки через гори перетинали кордон із Румунією.

Вартість переправлення для однієї особи становила $6 тис.. За даними слідства, щотижня групі вдавалося переправити до Європи в середньому 10 осіб. За пів року їхніми послугами скористалися щонайменше 150 чоловіків призовного віку.

23 лютого, після отримання коштів від чергового "клієнта", працівники ДБР затримали начальника відділу установи виконання покарань, матір співорганізатора та одного з цивільних спільників. Останній намагався сховатися в дивані.

Фігурантам повідомлено про підозру за ч. 3 ст. 332 КК України (незаконне переправлення осіб через державний кордон).

Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 9 років з конфіскацією майна.

Затриманим обрано запобіжні заходи у вигляді тримання під вартою з можливістю внесення застави від 1,4 до 2 млн грн. Також заочно повідомлено про підозру організатору та іншим спільникам, які наразі переховуються за кордоном. Їх буде оголошено в міжнародний розшук, а до країн ЄС скерують клопотання про їх затримання та екстрадицію в Україну.

Розслідування триває. Встановлюється повне коло осіб, причетних до протиправної діяльності, а також тих, хто скористався послугами злочинної групи. Процесуальне керівництво у справі здійснює Івано-Франківська обласна прокуратура.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

135 українців евакуйовано з Ізраїлю

У Краматорську вже 4 загиблих після суботнього удару, одну людину шукають під завалами - ДСНС

Нацполіція відкрила кримінальні провадження щодо збору коштів для львівʼянина зі СМА Назарія Гусакова

Ліквідація іранської ядерної програми зробить Близький Схід та весь світ безпечнішим – МЗС України

Генсек ООН висловив стурбованість ударами США по Ірану, голова МЗС Ізраїлю назвав це попутним вітром для тероризму

За тиждень знищено 7,6 тис. окупантів та 2 тис. ворожої техніки – екскомандувач Сухопутних військ

Чернишов повідомив про повернення з відрядження в Україну

Удар по полігону Сухопутних військ забрав життя 3 людей, 11 поранені

Парламент Ірану схвалив закриття Ормузької протоки - ЗМІ

Окупанти завдали ракетного удару по полігону Сухопутних військ, є загиблі, але численних втрат вдалося уникнути, – ЗСУ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА